Вчені навчили робота мистецтву балансування каменів – тепер він вміє будувати вежі з каменів довільної форми.

Свої роботу інженери зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха представили на конференції ICRA 2017.

Її можна вважати проривом, оскільки, роботи набагато краще людей виконують відносно складні для нас завдання, однак гірше справляються з досить простими для людей операціями, до яких можна зарахувати й балансування каменів.

Створена інженерами система є роботизованою рукою із захватом з трьох "пальців" та камерою, яка аналізує положення каменів.

Інженери спростили роботу завдання, заздалегідь відсканувавши камені з допомогою високоточного 3D-сканера. Крім того, камені були з однорідного матеріалу, тому на основі точних розмірів, отриманих зі сканера, робот зміг скласти їх фізичну модель і з великою точністю розрахувати центр тяжкості.

Популярні новини зараз

Названо жіночі імена з сильною енергетикою: чоловіки від них божеволіють

Скандал у "Молодому театрі": Римма Зюбіна зробила гучну заяву про звільнення

Потужні карпатські мольфари передбачили найближче майбутнє України: вже почало збуватися

Українці масово тікають з Польщі: часу залишилося мало, країна на межі

Показати ще

Маючи вихідні дані робот клав один з чотирьох каменів в основу, а потім розраховував взаємодію наступних каменів вже не з рівною поверхнею, а з іншими каменями, обираючи найбільш стійкі розташування.

Під час експерименту робот три рази зумів зібрати вежу з двох каменів, шість раз з трьох, і два рази у нього вийшло скласти стабільну конструкцію з усіх чотирьох каменів. Інженери також стверджують, що один раз він зміг зібрати вежу з шести каменів.

Для порівняння вони попросили добровольців зробити те ж саме, але більшості з них було складно впоратися з такою кількістю.

Як писав раніше "Знай.ua", роботи вчать японців танцювати.