Роботи вже з легкістю справляються з важкими і твердими предметами. Подібні маніпуляції вони виробляють швидше і точніше за людину. Але як бути із завданнями, при яких треба оперувати м'якими і ніжними об'єктами? Нова надчутлива шкіра для роботів може вирішити цю непросту проблему, передає TechCrunch.

Інженери створили силіконову шкіру, яка натягується поверх маніпулятора і не заважає датчикам тиску і тому подібним сенсорам. На кожній стороні пальця зроблені поглиблення, заповнені провідким рідким металом. Коли палець рухається вздовж поверхні (або навпаки), шкіра деформується і резервуари змінюють форму, розтягуючись або стискаючись. Від цього змінюються їх електричні властивості, які постійно вимірюються приладами.

Таке технічне рішення дозволить роботу зрозуміти, коли предмет вислизає з його рук, або коли слід робити більш плавні рухи (наприклад, при знешкодженні бомби). Розробники з Каліфорнійського університету вважають, що новий винахід може бути використано не лише для роботів, але і для протезів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про початок революції роботів

Популярні новини зараз

Українські "боги війни" підготувалися до зустрічі з окупантами: "Завжди потужно"

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Приватний вертоліт впав біля траси, є загиблі: рятувальники пробираються крізь туман

Показати ще