Німецькі інженери провели випробування безпілотних снігоприбиральних машин на покинутому аеропорті Пфердсфельд. Кожна така машина має потужність у 428 кінських сил. Колона з чотирьох машин пілотувалась одним водієм і за один прохід змогла повністю очистити злітну смугу від снігу. Як повідомляє видання HYSER, в основу безпілотників були взяті повнопривідні сідельні тягачі Mercedes-Benz Arocs 2045 AS.

Техніка утворює типовий для очищення злітних смуг каскад. Перший тягач зрушує сніг вправо на сусідню відстаючу машину, а та в свою чергу – ще правіше. Таким чином, чотири снігоочисних комплекси прибирають весь сніг на протилежний бік смуги. При необхідності людина може поміняти траєкторію руху будь-якої одиниці каскаду. На цей випадок тягачі мають звичне для нас управління – кермо, педалі і коробку передач.

Безпілотники оснащені системою GPS. Швидкість реакції на команду оператора – близько 0,1 секунди. Розробники вважають, що такі безпілотні колони суттєво розширять можливості сучасних аеропортів. Зокрема, стане набагато легше реагувати на швидку зміну погодних умов. Сьогодні інженери працюють над створенням безпілотної колони з 14 тягачів. Такої кількості машин буде достатньо для того, щоб в один прохід розчистити найширшу злітну смугу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про літак київського бізнесмена.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павліка розкрила стать дитини: "Плакала півгодини"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Вагітна Меган вийшла в світ з принцом Гаррі в сукні за $3,5 тисячі та годиннику принцеси Діани

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Показати ще