З-за вкрай бурхливого розвитку робототехніки багато аналітики малюють не дуже райдужну картину майбутнього, на якому більшість робочих місць, що не вимагають особливих зусиль, "віддадуть" роботам.

І, схоже, майбутнє настало трохи раніше, ніж ми того хотіли (або не хотіли) адже за повідомленням видання Business Insider, багато власників мереж фастфуду планують замінити у США частину своїх співробітників роботами вже в цьому році.

Обгрунтування такого рішення, як нескладно здогадатися, суто економічне. Справа в тому, що з 2018 року в США в 18 штатах значно збільшується мінімальна погодинна оплата праці, що робить використання роботів більш вигідною статтею витрат для роботодавців. Варто зауважити, що один з гравців ринку, компанія Box вже намагалася запровадити щось подібне раніше, встановивши автомати самообслуговування у своїй мережі ресторанів. І їм вдалося в рамках цього експерименту збільшити середній чек та позбутися черг.

Популярні новини зараз

Олег Винник подарував "Діаманти" Еліні Іващенко, про Таюне забув: "Так добре вдвох"

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте - Примадонна без сил: "Коли помру..."

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Показати ще

Як заявив директор мережі Red Robin Гай Констант, -“Box — не єдина мережу фастфуду, якій доведеться скорочувати персонал з-за збільшення мінімальної погодинної оплати. Наприклад, в Red Robin звільнення помічників офіціантів (це ті, хто прибирають зі столів) дозволить їм заощадити 8 мільйонів доларів США. Більш того, використання автоматів вже дозволило знизити витрати на 10 мільйонів доларів, скоротивши частина працівників кухні. Вартість оплати праці — це найболючіша тема для всієї нашої індустрії".

Варто сказати, що в 2018 році просунуті роботизовані автомати самообслуговування встановлять у таких великих мережах, як wendy's, mcdonald's і Dunkin' Donuts. Причому останні і зовсім хочуть перейти на автоматизоване виробництво, залишивши лише службу доставки і видачі.

"Якщо всі наші клієнти почнуть замовляти їжу через мобільні додатки — це дозволить скоротити 30% співробітників і зменшити витрати на третину".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що роботи здобули чергову перемогу.