Рік, що минає, побив рекорд за темпами автоматизації. Роботів почали використовувати не тільки на виробництві, але і при виконанні рутинних адміністративних завдань і навіть в консультуванні хворих. Звіти і прогнози аналітиків в цілому передбачувані. Мова в них йде про те, що автоматизація буде поступово знищувати низькокваліфіковані робочі місця скрізь, де це рентабельно. Однак є й цікаві спостереження. Зокрема звіт IPPR повідомляє, що найбільше постраждають від автоматизації жінки. Причина криється в більш слабких структурних позиціях, передає Fortune.

У цьому немає ніякої змови, просто, якщо судити за даними звіту, жінки більше за чоловіків зайняті в професіях, де можливий високий рівень автоматизації. Якщо говорити про жінок, то 47% професій, які вони обрали, потенційно піддаються автоматизації. У чоловіків ця частка на 7 пунктів нижче. Це здається невеликою цифрою, але аналітики роблять висновок, що жінки помітніше чоловіків постраждають від автоматизації. Відзначається, що розрив збільшиться через накладання різних факторів. Аналітики пишуть, що зараз жінки недостатньо представлені на високих технічних посадах і в тих професіях, де потрібна серйозна підготовка.

Отже, вони вразливівші до того, що на їх місце прийдуть алгоритми і роботи. При іншому розкладі роботи могли б доповнити жінок, але без належного рівня кваліфікації більше жінок, ніж чоловіків, можуть втратити роботу . У звіті також говориться, що автоматизація не створить масового безробіття, але всіляко посилить суспільне розшарування. Так що, розрив у доходах збільшиться не тільки між чоловіками і жінками, але і між жителями столиць і провінцій. Все із-за тих же технічних навичок. У провінціях, як правило, відсоток висококваліфікованих фахівців нижче.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про законодавчий захист прав роботів

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще