Сучасна медицина рухається в напрямку надточної діагностики та адресного лікування. Автономні мобільні центри діагностики є важливою частиною цього напрямку. Колективу розробників з різних університетів США вдалося створити пристрій, що дозволяє виявити наявність інфекцій в організмі людини за півгодини. Як передає Phys.org, пристосування розміром з кредитну картку може працювати в поєднанні з простим смартфоном.

Прилад здатний одночасно проводити за один протокол аналіз на наявність більше одного патогенна, що знижує вартість, економить час і дозволяє діагностувати ряд збудників зі схожими симптомами. Під час випробувань апарат розпізнав наявність чотирьох респіраторних захворювань у коней і зміг виявити в краплі людської крові присутність вірусів Денга, Зіка і Чикунгунья.

Вчені вважають, що їх винахід знайде своє застосування в першу чергу у віддалених районах. Лікування низки інфекційних захворювань потребує негайної діагностики. Можливість підключення пристрою до смартфону з одного боку забезпечить мобільність, з іншого, дозволить миттєво передавати інформацію епідемологічим і санітарним службам.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ставлення американців до технологій і демократії