Чим популярнішим стає операційна система або навіть вся платформа, тим більш бажаною виявляється її злом для хакерів. Ще б, адже виявивши одну або кілька уразливості вони зможуть зламати мільйони комп'ютерів, що працюють над управлінням конкретної ОС.

Мова може йти про мільйони доларів прибутку, нехай і отриманої незаконним шляхом. Днями експерт в області кібербезпеки Набив Ахмед виявив "смертельну" уразливість в Windows, здатну зламати будь-який комп'ютер.

Він стверджує, що за допомогою пролому в системі захисту Windows можна причинити Blue Screen of Death (BSOD), більш відомий як "синій екран смерті". З її допомогою будь-який комп'ютер можна вивести з ладу, оскільки він перестане включатися, так як операційна система відмовляється запускатися.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль зізналася, як любить тріпати нерви коханому: "Скажи чесно"

У моторошній ДТП під Хмельницьким загинула жінка: летіла в машині, повній дітей

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

Еллерт вперше зізнався, чому не познайомив Мішину з батьками: "Сидять в трусах, потім випадково встають…"

Показати ще

Критична уразливість присутня відразу в двох операціонних системах – Windows 8.1 і серверної модифікації Windows Server 2012 R2. Якщо друга встановлена на відносно невелику кількість обчислювальних пристроїв, серверів, то першою користуються мільйони людей по всьому світу, які досі так і не перейшли на Windows 10.

Вивести комп'ютер з ладу експерту вдалося за рахунок уразливості в протоколі SMBv3. Найгірше те, що будь-який зловмисник може дистанційно зламати операційну систему, в результаті чого комп'ютер перестане включатися.

Для виконання всього цього досить виконати лише один спеціально сформований пакет команд. Він відразу ж викличе паніку ядра (kernel panic), за якою Windows не зможе вважати інформацію про технічне оснащення комп'ютера і, як наслідок, не буде запускатися, видавши "синій екран смерті".


Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що iPhone X для американської компанії Apple далеко не межа, адже в 2018 році вона презентує одразу три нові моделі iPhone. Зазначимо, що кожна з них отримає функцію розпізнавання осіб і безрамковий дисплей.