Чим популярнішим стає операційна система або навіть вся платформа, тим більш бажаною виявляється її злом для хакерів. Ще б, адже виявивши одну або кілька уразливості вони зможуть зламати мільйони комп'ютерів, що працюють над управлінням конкретної ОС.

Мова може йти про мільйони доларів прибутку, нехай і отриманої незаконним шляхом. Днями експерт в області кібербезпеки Набив Ахмед виявив "смертельну" уразливість в Windows, здатну зламати будь-який комп'ютер.

Він стверджує, що за допомогою пролому в системі захисту Windows можна причинити Blue Screen of Death (BSOD), більш відомий як "синій екран смерті". З її допомогою будь-який комп'ютер можна вивести з ладу, оскільки він перестане включатися, так як операційна система відмовляється запускатися.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива Українці можуть отримати надбавку до пенсії у розмірі 20%: хто має на неї право
Показати ще

Критична уразливість присутня відразу в двох операціонних системах – Windows 8.1 і серверної модифікації Windows Server 2012 R2. Якщо друга встановлена на відносно невелику кількість обчислювальних пристроїв, серверів, то першою користуються мільйони людей по всьому світу, які досі так і не перейшли на Windows 10.

Вивести комп'ютер з ладу експерту вдалося за рахунок уразливості в протоколі SMBv3. Найгірше те, що будь-який зловмисник може дистанційно зламати операційну систему, в результаті чого комп'ютер перестане включатися.

Для виконання всього цього досить виконати лише один спеціально сформований пакет команд. Він відразу ж викличе паніку ядра (kernel panic), за якою Windows не зможе вважати інформацію про технічне оснащення комп'ютера і, як наслідок, не буде запускатися, видавши "синій екран смерті".


Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що iPhone X для американської компанії Apple далеко не межа, адже в 2018 році вона презентує одразу три нові моделі iPhone. Зазначимо, що кожна з них отримає функцію розпізнавання осіб і безрамковий дисплей.