Дослідження канадських учених показали, що 17% всієї електроенергії в країні йде на роботу кондиціонерів. Крім того, виробництво такого обсягу електроенергії призводить до появи 15% всіх парникових газів на цій території. Осмисливши ці цифри і річну різницю температур, інженери запропонували реабілітувати одну стару ідею. Мова йде про використання зимового снігу в літній час. Як повідомляє журнал Clean Technologies and Environmental Policy, в якості матеріалу для таких систем охолодження може бути використаний сніг, що прибирається взимку з доріг.

Нова технологія, на думку вчених з Університету Британської Колумбії, зменшить ці витрати. Також буде вирішено й інша проблема, характерна для півночі, — утилізація снігу, зібраного з доріг. Розрахунки комп'ютерної моделі показали, що запропонована система охолодження здатна окупити себе за 20 років. Крім того, знизиться навантаження на клімат, зменшаться викиди фреонів і сірчистого газу з холодильних установок, а також парникових газів, які виробляються при виробництві електрики.

У частині статті, викладеної у відкритому доступі, не уточнюється, яким чином планується використовувати сніг. Технологія охолодження приміщень за допомогою снігу давно відома (у XIX столітті її стали застосовувати для охолодження публічних приміщень). Однак її недолік в тому, що потрібно будувати великі приміщення для зберігання запасів. Після винаходу перших кондиціонерів і холодильників від цієї технології відмовилися.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про можливість покататися на Сонці

Популярні новини зараз

Хустка на плечі й кросівки: український лоукостер SkyUp змінює форму через скарги персоналу

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще