Портал "Знай.uа" підготувало топ-5 найдорожчих інженерних помилок.

1. 1979 р. - Станція "Скайлеб" Іноді навіть невеликий вплив ззовні може зробити істотний вплив. Так і трапилося зі станцією "Скайлеб". Висока сонячна активність призвела до деякого збільшення щільності атмосфери на висоті орбіти "Скайлеб", зниження станції прискорилося. Підйом станції на більш високу орбіту був неможливий, так як у неї не було власного двигуна.

2. 1980 р. - Готель Hyatt Regency. До 2001 року це було саме смертоносне в історії США руйнування рукотворного об'єкта. В результаті катастрофи загинуло 114 осіб і було поранено 216. Рятувальна операція тривала 14 годин. У загальній складності, 29 людей були врятовані з-під завалів.

Популярні новини зараз

День Незалежності, Яблучний Спас і довгий вікенд: скільки вихідних матимуть українці у серпні

Віктор Павлік розчулив схожістю з сином від Катерини Репяхової: повторює за татом у всьому

Дружина Холостяка Микити Добриніна Даша Квіткова зізналася, чому не хрестила сина у церкві: "Батюшка дозволив"

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Показати ще

3. 2000 р. - Шини Firestone. Інженери компанії "Ford" самі вибрали небезпечний дизайн покришки, щоб компенсувати вроджені проблеми Ford Explorer. Замість того, щоб збільшити ширину колії Explorer і внести інші дорогі зміни в підвіску, Ford пішов по більш простому шляху — замовив шину, здатну витримати експлуатацію з пониженим тиском. Чим нижче тиск, тим більше пляма контакту з дорогою, що надає машині стійкість. Однак Firestone не впорався з розробкою покришки: через збільшення тертя вона перегрівалася і фрагментировалась, коли автомобіль рухався на високій швидкості.

4. 2006 р. - Великий Бостонський тунель. Невідомо, чим керувався підрядник, коли використовував невідповідний бетон при будівництві найдорожчого проекту в історії будівництва США (бюджет понад 14,6 млрд доларів). Однак, через деякий час, в тунелі почали з'являтися витоку, відбуватися замикання. А на один автомобіль впала тритонна бетонна стельова панель.

5. 2013 р. - Ісаак Peral. Іноді навіть найменша помилка може змінити все. Іспанія інвестувала 2,7 млрд доларів у дизельні електричні підводні човни, але через неправильно поставленого десяткової крапки, перша підводний човен мала 70 тонн надмірної ваги. Дрібниці мають значення.

Раніше портал "Знай.uа" поділився топ-5 винаходів, использубщих не за призначенням.