За останні кілька років трансплантація досягла значних успіхів. На сьогоднішній день у світі вже проводяться пересадки органів вирощених на тваринах, надруковані на 3D-принтері і вирощених у "пробірці". Однак такі операції як трансплантація шкіри обличчя залишаються проблемною областю медицини. За всю історію було здійснено не більше 40 подібних операцій та відсоток успішних серед них не так вже й високий. На цьому тлі особливо значущою виглядає повторна пересадка обличчя, яка відбулася в цьому місяці, повідомляє видання The Local.

Сорокарічний пацієнт (його ім'я не розголошується) був введений в штучну кому приблизно два місяці тому, після того як його імунна система почала відторгати перший трансплантат, пересаджений сім років тому. В цей понеділок пересадили пацієнтові нові тканини обличчя; операція, як повідомляється, тривала практично цілий день. Однак лише через кілька тижнів лікарі зможуть сказати наскільки успішно пройшла повторна трансплантація, прижилися нові тканини.

З моменту першої в світі операції з трансплантації обличчя пройшло вже більше 12 років. Ця процедура, як і раніше, пов'язана з дуже високим ризиком. Всього таких операцій було проведено менше 40, і як мінімум шість пацієнтів, які пройшли процедуру, померли. Після такої операції людина змушена приймати іммуносупрессивні препарати, які перешкоджають відторгненню організмом чужорідної тканини. Такі препарати можуть зробити людину уразливою до інфекцій та онкологічних захворюваннь.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пересадку мозку

Популярні новини зараз

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

Що сталося з героями серіалу "Кадетство": Соболєв безслідно зник, а Синіцин "посунув" Малахова

Показати ще