Групі фінських вчених вдалося створити штучну райдужну оболонку. Головна її особливість у тому, що вона може реагувати на інтенсивність сонячного світла.

Про це повідомляє Engadget. В основі штучної райдужки лежить діафрагма. Її виготовили з використанням світлочутливого рідкокристалічного еластоміру. Вона закриватиметься й відкриватиметься, пропускаючи необхідну кількість світла.

У центрі райдужної оболонки розташований отвір, розмір якого регулюють 12 пелюсток. У темряві вони скручуються назовні, залишаючи посередині отвір, схожий на зіницю.

"Штучна райдужка виглядає трохи схожою на контактну лінзу. Її центр відкривається і закривається відповідно до кількості світла, яке в неї потрапляє", - пояснив принцип роботи представник Технологічного університету Тампере Аррі Пріймягі.

Популярні новини зараз
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає Замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК
Показати ще

Нинішні зразки штучної райдужної оболонки не можуть змінювати свою форму, контролюючи світловий потік. Через це падає захищеність ока. Люди практично не бачать нічого при недостатньому освітленні.

Фінські вчені впевнені, що у них вийде вдосконалити свій винахід. Новий зразок райдужки в закритому стані пропускає тільки 10% світла.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені з'ясували, що є причиною виникнення так званого синдрому хворого будинку.