Групі фінських вчених вдалося створити штучну райдужну оболонку. Головна її особливість у тому, що вона може реагувати на інтенсивність сонячного світла.

Про це повідомляє Engadget. В основі штучної райдужки лежить діафрагма. Її виготовили з використанням світлочутливого рідкокристалічного еластоміру. Вона закриватиметься й відкриватиметься, пропускаючи необхідну кількість світла.

У центрі райдужної оболонки розташований отвір, розмір якого регулюють 12 пелюсток. У темряві вони скручуються назовні, залишаючи посередині отвір, схожий на зіницю.

"Штучна райдужка виглядає трохи схожою на контактну лінзу. Її центр відкривається і закривається відповідно до кількості світла, яке в неї потрапляє", - пояснив принцип роботи представник Технологічного університету Тампере Аррі Пріймягі.

Популярні новини зараз

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

У київському соборі "ожив" Ярослав Мудрий

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Діма Білан повідомив про сумну обставину: виявили СНІД

Показати ще

Нинішні зразки штучної райдужної оболонки не можуть змінювати свою форму, контролюючи світловий потік. Через це падає захищеність ока. Люди практично не бачать нічого при недостатньому освітленні.

Фінські вчені впевнені, що у них вийде вдосконалити свій винахід. Новий зразок райдужки в закритому стані пропускає тільки 10% світла.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені з'ясували, що є причиною виникнення так званого синдрому хворого будинку.