Вчені дослідили, як захоплення відеоіграми впливає на структуру і функції мозку, для цього вони провели аналіз 116 публікацій, в підготовці яких брали участь 3880 осіб.

Нервову систему піддослідних обстежили методом функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), а результати досліджень опублікували в журналі "Frontiers in Human Neuroscience", пише "naked-science.ru".

Дослідження показало, що з регулярним досвідом відеоігор часто пов'язані активація і збільшення областей мозку, які опосередковують увагу, зір, моторику і пам'ять. Крім того, геймінг асоціюється з посиленням міжнейронних зв'язків.

Найбільш виражено функціональні і структурні зміни центральної нервової системи (ЦНС) спостерігаються, за словами авторів, при наявності ігрової залежності. Демонстрація в іграх сцен насильства корелює з характерним патерном активації префронтальної, передній поясній кори, амігдали та інших елементів системи винагороди. При цьому віртуальний прояв жорстокість не стимулює, але швидше за все тимчасово пригнічує продуктивність гравця, послаблюючи міжнейронні взаємодіх в різних системах мозку.

У відповідь на такий подразник кровотік в передній поясній корі чоловіків знижується в значно більшому ступені, ніж у жінок.

Популярні новини зараз
Анна Кошмал з "Сватів" потішила шанувальників домашнім фото сина: як він виріс Головне за 4 липня: Тіна Кароль повторила подвиг Лободи, Крим майже в Україні, Ані Лорак повернулася з ганьбою, а аеродром рашистів "все" Самбіста, який "тискався" з лукашенком, ледь не вбили у Сочі: з пляжу потрапив у реанімацію Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Очікується, що отримані дані допоможуть у розробці ігор для спрямованого поліпшення когнітивних здібностей і стратегій лікування залежностей від азартних ігор.

Як повідомляв "Знай.ua", легендарний розробник відеоігор Sega зробить найкращі свої творіння доступними власникам пристроїв на Android та iOS.