В популярних фільмах про роботів, від "Електроніка" до "Термінатора" просувається думка, про емоційну неспроможность роботів. І справді, здається, що простіше навчити робота обчислювати кубічний корінь з десятизначних чисел, ніж відчути чужий смуток. Однак японська фірма Honda спробувала створити, якщо не чуттєвих, то чуйних роботів. Як повідомляє Соцпортал, чотири робота об'єднані концепцією 3E (Empower, Experience, Empathy).

Honda покаже чотирьох роботів, два з яких вона анонсувала під іншими назвами на Токійському автошоу цієї осені. Зокрема, одномісна інвалідна коляска 3E-B18 з максимальною кількістю налаштувань і "маневреністю пішохода", яка зможе проїхати практично в будь-якому проході і ліфті, а не тільки у спеціально пристосованих для цього місцях, раніше називалася Honda Chair-Mobi. Електричний саморушний візок на колесах 3E-C18 спочатку був представлений як Honda RoboCas. Його можна використовувати в ролі пересувного кіоску для торгівлі морозивом та іншими продуктами, як компаньйона у вуличних виступах, механізований віз при збиранні врожаю і т. д.

Два останніх робота будуть показані вперше. Це робоча конячка 3E-D18, що представляє собою квадроцикл з штучним інтелектом, призначений для допомоги працівникам різних галузей, які виконують свої обов'язки на відкритій пересіченій місцевості. Але мабуть найбільш цікавим є робот-компаньйон 3E-A18, який вміє "співпереживати", видаючи відповідні до конкретного випадку емоції за допомогою "обличя".

Популярні новини зараз

Путінські розвідники влетіли на українські навчання в Чорному морі: "Ставляться, як до м'яса"

Олександр Усик на очах у Ломаченка розправився з Ентоні Джошуа: британець був у шоці весь поєдинок

Популярна українська танцівниця надихнулась прикладом Ані Лорак та "тікає" до Москви: "Запалимо разом"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про віртуальну секретарку