Нещодавно мережу облетіла новина про появу в Китаї повністю роботизованої поліцейської дільниці. Правда, китайські робокопи не ловлять злочинців, вони приймають документи на отримання водійських прав. Багато експертів відзначили, що у сферах з високими корупційними ризиками розумні машини краще людей. Віртуалізація адміністративних послуг в Естонії теж призвела до мінімізації контактів громадян з живими чиновниками і фантастичного зниження рівня корупції. У жителів України має виникнути запитання: чи не настав час забрати владу в олігархів і корупціонерів і передати її роботам? Як повідомляє видання Techinasia, у Новій Зеландії зробили перший крок у цьому напрямку, створивши чат-бота, що виконує роль політика.

Поки SAM не володіє досвідом живого політика, але багатьом людям він вже припав до душі: принаймні він не здатний принести шкоди. На відміну від живих політиків, він завжди доступний для діалогу, написати йому може будь-хто, хто володіє англійською і акаунтом у Facebook. Бот готовий обговорити проблеми охорони здоров'я, освіти, соціальні проблеми або поговорити на будь-які інші теми. При цьому важливо, що це буде не розлогий діалог про глобальне — він буде прив'язаний до реального життя в Новій Зеландії. Бот знає статистику, розбирається в поточному стані справ і готовий ділитися цим з співрозмовником.

Якщо забути про філософську сторону створення ШІ-політика, то розробники SAM кажуть, що вже сьогодні він здатний приносити реальну користь суспільству. На їхню думку, чат-бот хороший інструмент для збору статистики та врахування громадської думки. У розмові з алгоритмом про насущні проблеми, людина може висловлювати важливі і хвилюючі його проблеми. Якщо аналізувати ці дані, то реальна людська влада може скорочувати розрив з суспільством, вирішувати дійсно важливі проблеми.

Чат-бот може стати посередником між політиками і народом. У цьому вже зараз може бути його важлива політична роль. Творці говорять, що вибори в Новій Зеландії пройдуть в 2020 році. Вони впевнені, що до того часу бот стане більш просунутим і теоретично зможе спробувати балотуватися. Це важливий етап для політики, тому що суспільство чекає тільки політичний морок, поки в 21 столітті керують методами з 19, вважають в компанії.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, чим окрім бункерів запасаються американці