У листопаді цього року відбулася знакова подія. Перший робот в світі отримав громадянство Саудівської Аравії. Подія викликав як схвалення, так і критику. Авторам вирішення говорили, що робот Софія отримав більше прав ніж місцеві жінки і кілька поколінь мігрантів працюючих в країні. Крім того, не ясно, чи може робот прийняти іслам. Журналіст видання The New Yorker Аві Стейнберг спробував розібратися в складному питанні взаємовідносин роботів і релігії.

У Біблії сказано: "І створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдунув в обличчя його подих життя, і став чоловік душею живою". Зверніть увагу на порядок дій: спочатку об'єкту дана форма тіла (пил для Адама, пластик для Софії) і після цього він оживає. Більш того в наступних віршах говориться, що лише потім тіла Адама і Єви наділили інтелектом: Бог запрограмував їх, вказавши, що ним можна робити, що ні, яких знань уникати.

Деякі вчені є адептами ідеї швидкого настання технологічної сингулярності. Футуролог Джарон Ланьє вважає, що це станеться, коли інтернет зіллється з штучним інтелектом. Така система стане розумнішою за всіх на планеті і в мить ока захопить світ, передбачається, що це станеться до 2040 року.

Від вашого світосприйняття залежить, як ставитися до штучного інтелекту: вважати його тріумфом еволюції, початком гіркою епохи для всього людства або кінцем світу. Але коли сингулярність настане і роботи напишуть свої власні біблії, краще запитувати себе не про те, чи можуть андроїди приєднатися до наших релігій, а про те, яке місце ми будемо займати серед них.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про техно-секту та її державу