Нам постійно доводиться чути апокаліптичні прогнози, що стосуються розробки штучного інтелекту. Одним з основних спікерів табору техно-песимізму, є підприємець і новатор Ілон Маск. Засновник найбільшої соціальної мережі Марк Цукерберг навпаки налаштований оптимістично. Однак, про загрози, пов'язаних з розробкою штучного інтелекту говорять вже і політики. Зростаючий інтерес військових до роботизації бойових дій дозволяє судити, про те, що тема вийшла за рамки політичних спекуляцій і незабаром проблема стане в повний зріст. Як повідомляє Соцпортал, питанням всерйоз занепокоїлася колишня радниця Барака Обами, Меган Сміт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Я сподіваюся, що нам вдасться уникнути апокаліпсису роботів, про який всі говорять. Але потрібно визначитися з тим, які цінності ми будемо прищеплювати штучному інтелекту. Вже зараз ми намагаємося озброїти роботів, як озброюємо свої армії. Людство має вирішити, потрібно чи це робити, а якщо так — як ми збираємося їх контролювати? Буде це в принципі можливо? Це серйозні питання, які не повинні на свій розсуд вирішувати кілька програмістів в Кремнієвій долині", — заявила Сміт на саміті Fortune.
Зараз колишній радник президента стала CEO компанії shift7, яка прагне до поширення наукового знання і технічної освіти серед широкої громадськості. Компанія впевнена, що технології можуть вирішити такі серйозні соціально-економічні проблеми людства, як торгівля людьми і масове насильство.
ШІ може зіграти в цьому ключову роль. Але заковика в тому, що ми робимо його занадто гомогенним. Коди для ШІ пишуть чи 10 000 чоловік з 7 країн світу, в той час, як населення Землі — 7 мільярдів. Більшість розробників — білі чоловіки, як, втім, і у всій технологічної індустрії. На думку Сміт, коди та дані, на яких навчають ШІ, безпосередньо відображають упереджене ставлення їх творців.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ШІ на службі веган-диктатури