Унікальна субмарина-робот Echo Voyager, розроблена в рамках програми XLUUV на замовлення ВМФ США, вперше вийшла в море.

Як пишуть російські ЗМІ, вона може перебувати в плаванні кілька місяців. Зараз дослідники тестують всі її системи біля узбережжя південної Каліфорнії. Під час цих експериментів будуть перевірені системи зв'язку, автономної роботи, енергетична підсистема і двигун 15-метрової субмарини. Спочатку вона розроблялася для дослідження дна океану. Після нею зацікавилися військові.

"На відміну від літальних апаратів, супутників або наземних засобів, з якими можна підтримувати зв'язок навіть в аварійній ситуації, підводні засоби повинні бути повністю автономними. Субмарина повинна бути в змозі самостійно оцінити ситуацію, прийняти рішення і знайти оптимальний шлях виходу з надзвичайної ситуації", - сказав один з керівників програми XLUUV Девід Флауерс.

За його словами, вона зможе самостійно проводити підзарядку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що шведська компанія Saab презентувала на оборонній виставці в Сінгапурі модифіковану неатомного підводного човна A26.

Популярні новини зараз

Учасниця "Міс Всесвіт" Анна Неплях злила інтимні кадри, гідні Playboy: екстремальне міні та відверте декольте

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

Розлучення, блуд, секс під час вагітності і зради: батюшка пояснив, що насправді забороняє Біблія

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще