Депутати від "Єдиної Росії" і КПРФ внесли в Держдуму РФ законопроект про обов'язкову ідентифікацію користувачів мобільних месенджерів. У ньому прирівняли месенджери до організаторів поширення інформації. Закон передбачає, що користуватися мессенджерами можна буде тільки після ідентифікації за допомогою договору з оператором зв'язку. При цьому розробникам месенджерів необхідно буде укладати спеціальний договір з операторами зв'язку.

Самі месенджери повинні будуть перешкоджати розсилці повідомлень, в яких міститься інформація, що порушує законодавство РФ. Такими можуть вважатися повідомлення із закликом до участі в несанкціонованих вуличних акціях протесту.

Месенджери також будуть зобов'язані розсилати користувачам повідомлення від органів державної влади. Якщо месенджер не буде виконувати ці вимоги, закон передбачає блокування доступу до нього.

Якщо цей закон буде прийнятий, він вступить в силу з 1 січня 2018 року.

Дивись також про наслідки прийняття закону Ярової, який зобов'язує операторів стежити за користувачами, зберігати їх листування, і за яким людину можуть засудити за "недоносительство":

Популярні новини зараз

Олена Зеленська на виборах зробила те, на що не наважувалася жодна перша леді: на одній хвилі з українцями

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

Раніше інформаційний портал Знай.uа повідомляв, що в РФ можуть заблокувати Viber, WhatsApp і Telegram.