Малюнок на подушечках пальців можна відтворити, а обличчя - підробити, чого не скажеш про піт. Характеристики поту настільки унікальні для кожної людини, що його можна використовувати для біометричної аутентифікації.

Саме до такого висновку прийшла група вчених у складі Джуліани Агудело (Juliana Agudelo), Володимира Привмана і Яна Халамека (Jan Halamek).

Запропонована вченими ідея дуже проста: склад амінокислот у поті унікальний для кожної людини, і, якщо навчити смартфон визначати цей склад і відрізняти від інших, аутентифікацію користувача можна буде здійснювати по його виділенням.

Подібний спосіб підтвердження особи користувача може знайти дуже широке застосування, починаючи від розблокування смарт-пристроїв і закінчуючи захистом даних усередині додатків. Крім того, його зможуть використовувати навіть люди з обмеженими можливостями, які не здатні використовувати стандартні системи захисту.

На відміну від інших способів біометричної аутентифікації, підробити унікальний хімічний склад поту не так-то просто. На думку вчених, запропонована ними ідея зможе використовуватися на практиці вже в наступні 5-10 років у численних системах захисту.

Раніше Apple повідомляла, що FaceID на смартфоні iPhone X зламати практично неможливо. Проте, минулого тижня експерти відтворили обличчя людини, з допомогою якого зламали систему розпізнавання облич. Також смартфон може зламати практично кожна дитина до 13 років, оскільки у них ще не сформовані риси обличчя, завдяки чому система в телефоні сприймає його обличчя за свого власника.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Антарктиду населят українцями.