Багато хто пам'ятає, як кілька років тому група вчених змогла створити робота на базі популярного дитячого конструктора Lego, управління яким відбувалося завдяки, вживленному мозку круглого хробака нематоди. Сьогодні вченим вже за силу створення ідентичного аналога мозку хробака. Справа в тому, що біологія нематоди вже повністю вивчена наукою, а платформа Arduino Uno дозволяє відтворити всі його 302 нейронні зв'язки. Як повідомляє сайт Технот, цей експеримент може стати важливим кроком до завантаження свідомості в мережу.

Ця задача поки не вирішена, але от "мозок" хробака вже змодельованим. Ця модель була завантажена в простого робота з Lego, який має сонари і двигуни. Після завантаження віртуальний мозок хробака зміг взяти під свій контроль робота без попереднього програмування. Він почав рухатися, зупинятися перед перешкодами і розгортатися без усякої додаткової допомоги.

У рамках нового проекту Nematoduino, в якому можуть прийняти участь всі бажаючі, планується використовувати плату Arduino Uno, при цьому в її пам'яті ще є місце для нових даних. Як повідомляється, Nematoduino використовує всього 13 542 байта або 42% програмної пам'яті сумісної з UNO плати і 825 байт (40%) SRAM. При цьому є ще невирішені завдання. Зокрема, планується спростити процес, що запускає роботу окремих нейронів. І якщо це вдасться, то в майбутньому, коли в розпорядженні вчених з'явиться більш точна карта мозку людини. Можливо це стане ключем до поліпшення нейронних мереж або навіть до завантаження свідомості в комп'ютер.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про відмову роботів від людей

Популярні новини зараз
Співачка Тоня Матвієнко розплакалася під час інтерв'ю через Арсена Мірзояна: "Краще б ти не приїжджав" Після окупації росія почала анексію Маріуполя - у путіна висунули божевільний план Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще