Дослідники Каліфорнійського університету в Берклі розробили нову технологію навчання роботів, яка дозволяє їм уявити собі наслідки своїх дій. Завдяки цьому, машини можуть зрозуміти, яким чином взаємодіяти з об'єктами, які їм раніше ніколи не зустрічалися.

Технологія отримала назву "візуальне передбачення", і з допомогою неї роботи можуть передбачати те, що побачать їх камери в разі, якщо вони виконають певну послідовність дій. Поки сила передбачення машини простягається недалеко - всього на кілька секунд в майбутнє, але цього достатньо роботу для того, щоб зрозуміти, як пересувати предмети на столі, нічого не зачепивши.

Дивним є той факт, що ці завдання робот навчається виконувати без допомоги людини і без попередньої інформації про фізику, довкіллю або інших параметрах об'єктів.

Популярні новини зараз
Слов'янський гороскоп на квітень 2025: на кого чекають несподівані зміни та доленосні зустрічі Замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері Не дадуть ні пенсію, ні субсидію: пенсіонерам знову ускладнили життя - що вимагають Українці не можуть розрахуватись у магазинах: ПриватБанк почав блокувати платежі
Показати ще

Виявляється, що візуальне уяву тренується повністю з нуля в ході досліджень без участі оператора, коли робот самостійно пересуває предмети на столі. Завдяки цьому створюється прогнозирующая модель пересування.

В основі цієї системи лежить технологія глибокого навчання, заснована на динамічної нейронної адвекції, яка передбачає, як пікселі на зображенні рухаються від одного кадру до іншого в результаті дій робота. Цей клас моделей дозволяє поліпшити можливості планування у машин, даючи їм можливість виконувати все більш складні завдання.

“Люди протягом усього життя вчаться маніпулювати предметами без всяких вчителів допомогою мільйона ітерацій з різними предметами. Ми довели, що можливо побудувати роботизовану систему, яка буде використовувати велику кількість автономно зібраних даних, щоб навчитися корисним навичкам, зокрема, рухати предмети", - говорить Фредерік Еберт, один з дослідників.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що невтомна веселка претендує на рекорд.