На озброєнні у різних армій вже не перший рік використовуються тепловізори і прилади нічного бачення. Але тепер, військові зможуть буквально бачити крізь стіни. Спроби розробити такі пристрої робилися і раніше, проте попередні моделі мали цілу низку слабких місць. В першу чергу попередні моделі виходили надзвичайно дорогими через використання широкого діапазону частот. Ще одним слабким місцем було розширення. Побачити людини, яка рухається ще було можливо. А ось розгледіти крізь стіну дріт було чимось з області фантастики. Як повідомляє Science Daily, обидві ці проблеми вдалося вирішити.

Інженери з Університету Дьюка запропонували інший метод, який позбавлений подібних недоліків. Щоб визначити, що відбувається за стіною, вони використовували її симетрію. Справа в тому, що зазвичай плоскі стіни і однорідні у всіх напрямках і спотворюють хвилі симетричним чином. Алгоритм ПЗ ділить дані на частини, виявляючи порушення симетрії. Метод використовує для сканування тільки одну частоту, що робить його дешевше, а також не дозволяє впливати на Wi-Fi, стільникові мережі і Bluetooth.

Дослідники створили прототип пристрою, щоб зрозуміти, наскільки ефективним буде застосування технології на практиці. Вони розміщували різні предмети, від шпильок до кабелів і проводів за кількома стінами з різних матеріалів. Після обробки і аналізу даних на знімках можна легко помітити, що знаходиться за стінами.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про невидимих солдат