Сучасні технології постійно знаходять собі нові застосування. Індустрія кави, одного з найпопулярніших у світі напоїв, не є винятком з загального правила. Ми вже сьогодні можемо зустріти роботів-барменів, розумні технології обробки кавових зерен і високотехнологічні кавомашини. Однак логістика в цій індустрії донині залишається архаїчною. Одна з головних проблем цієї галузі – прозорість поставок. Як повідомляє журнал Fortune, стартап Bext360 вирішив допомогти споживачам і виробникам ароматного напою, підключивши і тих і інших до технології блокчейн.

Компанія розпочала свій експеримент ще в липні. На одній з віддалених кавових плантацій вона встановила спеціальний апарат, схожий на коробку. Система перевіряє і сортує зерна за якістю. Після чого відомості про їх вагу, виробника та якість вносяться в розподілений реєстр. Для споживачів всі переміщення і якість товару стають прозорими. У свою чергу виробник також гарантовано, без зайвих посередників отримує гроші за кожне кавове зернятко.

Діюча сьогодні схема кавових поставок змушує фермерів робити упор на кількість продукції. Такий підхід дозволяє їм не йти в мінус. Однак, нова технологія обліку врожаю дозволить їм змістити акцент на якість продукції. На сьогоднішній день поки що складно говорити про успішність стартапу Bext360. Проте спроба запровадження нових технологій не може не викликати схвалення.

Популярні новини зараз

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Цукор, олія і хліб: що буде з цінами на продукти в Україні восени

Руслан Євдокименко показав дорослу онуку Софії Ротару: "Неймовірні"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про способи використання зіпсованих продуктів