Напевно чи не кожен другий українець за останній час чув поняття "біткоін" величезну кількість разів. Задекларували їх і народні обранці, проте досі більшість людей так і не можуть зрозуміти – що це значить і для чого потрібно.

Прояснити ситуацію в коментарі "Знай.ua" взявся економічний експерт Максим Праздніков. Він на власному досвіді оцінив всі переваги та недоліки, адже свого часу представляв компанію Logitech в Україні та країнах СНД і добре знає, що так привернуло увагу політиків.

Напівміфічне і водночас цілком реальне поняття депутати швидко освоїли і вказали в звітності біткоінів на загальну суму в 50 мільйонів доларів.

Насправді це звичайні віртуальні гроші, без жодної фізичної оболонки чи банківського контролю, запевняє експерт:

"Вони не контролюються жодним урядом. Це одна з існуючих на сьогодні криптовалют. Якщо говорити в цілому про криптовалюти - то зараз їх налічується кілька сотень, з абсолютно різною капіталізацією. Біткоіни - найбільш розкручений і відомий варіант криптовалют", - зазначив Праздніков.

Популярні новини зараз
В Україну посеред весни повертаються морози: коли прийде похолодання Кожен кВт на 60% дорожче: для кого зміниться вартість світла у травні Банківські рахунки під контролем: кому скасують соцдопомогу через заощадження Націоналізувати Приватбанк пропонує депутат Онищенко
Показати ще

За словами економіста, ця валюта ні до чого не прив'язана, але її зараз цілком закономірно вважають аналогом золотого стандарту, тому що у неї, як і у дорогоцінного металу, ніколи не буде сталої, реальної ціни.

Виявилося, що депутати не просто так зробили ставку на біткоіни – володіння ними виключає будь-які інфляційні ризики:

"Їх загальна сума, яка може бути здобута, становить 21 млн. Все, не більше! На сьогоднішній момент видобуто понад 16 млн", - пояснив економіст.

Як повідомляв портал "Знай.ua", незабаром може з'явитися третя версія біткоіна.