Напевно чи не кожен другий українець за останній час чув поняття "біткоін" величезну кількість разів. Задекларували їх і народні обранці, проте досі більшість людей так і не можуть зрозуміти – що це значить і для чого потрібно.

Прояснити ситуацію в коментарі "Знай.ua" взявся економічний експерт Максим Праздніков. Він на власному досвіді оцінив всі переваги та недоліки, адже свого часу представляв компанію Logitech в Україні та країнах СНД і добре знає, що так привернуло увагу політиків.

Напівміфічне і водночас цілком реальне поняття депутати швидко освоїли і вказали в звітності біткоінів на загальну суму в 50 мільйонів доларів.

Насправді це звичайні віртуальні гроші, без жодної фізичної оболонки чи банківського контролю, запевняє експерт:

"Вони не контролюються жодним урядом. Це одна з існуючих на сьогодні криптовалют. Якщо говорити в цілому про криптовалюти - то зараз їх налічується кілька сотень, з абсолютно різною капіталізацією. Біткоіни - найбільш розкручений і відомий варіант криптовалют", - зазначив Праздніков.

Популярні новини зараз

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Леся Нікітюк не змовчала через домагання Костянтина Меладзе: "Хотілось би"

Показати ще

За словами економіста, ця валюта ні до чого не прив'язана, але її зараз цілком закономірно вважають аналогом золотого стандарту, тому що у неї, як і у дорогоцінного металу, ніколи не буде сталої, реальної ціни.

Виявилося, що депутати не просто так зробили ставку на біткоіни – володіння ними виключає будь-які інфляційні ризики:

"Їх загальна сума, яка може бути здобута, становить 21 млн. Все, не більше! На сьогоднішній момент видобуто понад 16 млн", - пояснив економіст.

Як повідомляв портал "Знай.ua", незабаром може з'явитися третя версія біткоіна.