Українські борці за екологічно чистий транспорт часто приводять в якості успішного прикладу Нідерланди. У цій країні досить високий відсоток жителів використовує для свого повсякденного переміщення велосипеди, а міська інфраструктура високою мірою пристосована під потреби цієї категорії громадян. Але разом з тим, голландці постійно страждають від "велосипедної мафії", людей, що професійно займаються викраденням двоколісного транспорту. Як повідомляє сайт Головне, голландської поліції вдалося знайти вихід з цієї ситуації.

Завдяки "велосипедам-принадам" з GPS-трекерами голландської поліції вдалося знизити кількість крадіжок велосипедів до 50%. Велосипеди з трекерами, які належать поліції паркували в місцях, звідки двоколісний транспорт часто викрадали. Поліція могла відслідковувати рух велосипеда і, якщо його викрадали, обчислювати, де ховаються "професійні" злодії. За рік на таку "наживку" попалися більше 1,6 тисячі разів, і завдяки цій тактиці провели 1,2 тисячі арештів.

У голландської поліції в арсеналі близько 300 автомобілів популярних марок, з них 70 – електричні. У місцях, де "заводилися" такі велосипеди, кількість крадіжок сама собою різко скорочувалося (у першу чергу, поблизу університетських кампусів). Всього за 2017 рік в поліцію надійшло близько 48 тисяч заяв про крадіжку велосипедів, це на 13 тисяч менше, ніж у 2106 році.

Популярні новини зараз

Китайський вірус в Україні "гасне" разом з першими заморозками: статистика МОЗ на 26 вересня

Тіна Кароль забула за Дана Балана за вивченням польської мови: "Потрібна ще румунська"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про велосипед, з якого неможливо впасти