Часто можна чути, що геніальні винаходи пов'язані з фізіологічними особливостями мозку вченого або іншими подібними факторами. Деякі прихильники цієї теорії, навіть закликають проводити відповідні дослідження після смерті геніїв. Проте, останні дослідження економістів з Стенфорда, Гарварду, MIT і Міністерства фінансів США показали, що рівень винахідливості дітей залежить від умов, в яких вони жили. Як повідомляє CNBC, до таких факторів можна віднести ступінь багатства батьків, контакти з дорослими винахідниками, а також вплив гендерних і расових забобонів. Створення рівних умов збільшило б кількість геніїв в чотири рази, вважають економісти.

Для білих дітей ймовірність стати винахідниками в три рази вище, ніж для чорних. Тільки 18% серед 40-річних винахідників — жінки. І щоб досягти ґендерного паритету при нинішніх темпах розвитку, знадобиться 118 років. Якби у жінок, чорношкірих і дітей з бідних сімей були б ті ж стартові умови, що у багатих білих хлопчиків, кількість винахідників збільшилася б у чотири рази. Дослідники вважають, що визначальну роль тут відіграють наставники (батьки або друзі батьків), які надихають своїм прикладом і згодом впливають на вибір професії і галузі, в якій хочеться створювати щось нове.

Таким чином, дослідження дає відповідь на основне питання: "Як на державному рівні підвищити інтерес до науки?". Зазвичай влади роблять упор на держфінансування технічних університетів і податкові відрахування. Але на думку вчених провідних вузів США, набагато ефективніше буде вкладати кошти в розвиток менторських програм. Дітям з бідних сімей, чорношкірим і дівчаткам треба дати можливість спілкуватися з винахідниками і стажуватися у них. Це допоможе швидше подолати перекіс на користь багатих білих чоловіків серед винахідників і спровокує небувалий розвиток інновацій.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як виглядали великі винахідникі в молоді роки

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще