Щодня ми прокидаємось, завдяки тому, що наші захисники погодились віддати своє життя за це у будь-який момент і ми ніколи е зможему сповна їм за це віддячити.

Але також є такі військові, хто не просто боронить рідну землю, а намагається допогти в чомусь і іншим, є навіть дійсні викладачі, що читають лекції просто з окопів.

ЗСУ, facebook.com/kommander.nord
ЗСУ, facebook.com/kommander.nord

Федір Шандор - професор Ужгородського національного університету. За мирних часів він викладав соціологію громадської думки, психологію масової поведінки, філософію. За воєнного - ті ж предмети, але вже з окопів.

З початку повномасштабного вторгнення росії Федір пішов в армію, а з квітня - на фронт. Але попри війну, чоловік продовжував викладати для своїх студентів.

Популярні новини зараз
Відомий астролог зазначив, які міста України у небезпеці: ворог буде спрямовувати ракети Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

"Ми звикли до онлайну через пандемію. Тому в даному питанні ні в мене, ні у студентів нічого не змінилося. Завдяки старлінку інтернет на фронті є, а до обстрілів я звик. Лише двічі небезпека змушувала зайти в бліндаж", - розповідає професор.

Федір Шандор, професор Ужгородського національного університету
Федір Шандор, професор Ужгородського національного університету

Фото Федора, який читає лекцію з окопів, облетіло весь світ. Чоловік став символом освіченості та величності українського народу.

До війни в університет Федора зі зйомками приїздила команда Олександра Педана. В УжНУ телеведучий знімав освітній тревел-проєкт "УніверCheck", переглянути який можна за посиланням. Разом зі своєю донькою-абітурієнткою Олександр відвідав університет, завітав у гуртожиток, прогулявся містом і закликав вступати в УжНУ та інші українські виші. Телеведучого підтримав і професор Федір Шандор - з фронду він записав відеозвернення до абітурієнтів, у якому заявив, що навчатися в Україні трендово і патріотично.

Федір Шандор, професор Ужгородського національного університету
Федір Шандор, професор Ужгородського національного університету

"Мій обов’язок у мирний час бути педагогом. У воєнний, на жаль, я змушений взяти зброю і боронити свою сім’ю та свою Батьківщину. Я закликаю вас до кількох проукраїнських моментів, заради яких я, мої побратими-викладачі та студенти воюють за свободу, за вільнодумство, за незалежність. Українська освіта є однією з найвідоміших. Саме так, найвідоміших. Освічених українців з радістю беруть на роботу. Це свідчить, що наша освіта є якісною та необхідною. Тому вступати в українські виші, вчитися в українських вчителів, викладачів, професорів - це тренд, це правильно, це патріотично. Вступайте до українських вишів, ми вас чекаємо і після перемоги зустрінемося", - звернувся професор.

Нагадаємо, що "Тарзан" пішов служити в ЗСУ і став справжньою зіркою: вийшов по хліб, але направився до військкомату.

Раніше ми повідомляли, що під Луганськом окупанти знищили свій винищувач Су-34 і радісно цим похвалилися.