Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлює правила, за якими батьки-чоловіки неповнолітніх дітей можуть бути призвані на військову службу.

Адвокат Богдан Черніковпояснює, що у випадку, якщо у батька неповнолітньої дитини є дружина, яка вже перебуває на фронті, вона може отримати відстрочку від призову. В інших випадках, якщо він не має підстав для відстрочення, батько піде на війну.

Мобілізація в Україні, фото protocol
Мобілізація в Україні, фото protocol

За його словами, для того, щоб отримати відстрочку від призову на військову службу, один із подружжя має проходити один із видів служби. Це може бути, зокрема, строкова військова служба, військова служба за контрактом, військова служба на заклик осіб офіцерського складу тощо.

Отримати відстрочку від призову на військову службу може лише один із батьків неповнолітньої дитини, для чого їй слід звернутися до свого територіального військового комісаріату з відповідною заявою та надати підтверджуючі документи.

Популярні новини зараз
Головні новини за 7 червня: росіяни масово труяться сидром, поки люди на лівому березі Дніпра благають про допомогу на дахах Знайшовся рідний брат "горбатого" Запорожця з Японії: як дві краплі води, не відрізниш Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще

На "підтвердження" можна використовувати низку документів, зокрема свідоцтво про реєстрацію шлюбу з військовозобов'язаним, який уже проходить військову службу; документи, які підтверджують, що військовозобов'язаний продовжує проходити військову службу на момент звернення та свідоцтво про народження дитини, яка не досягла 18-річного віку.

Нагадаємо, як вчинити, якщо видали повістку в іншій області: адвокат підказав та виділив важливі нюанси

Як повідомляв "Знай.uа", українцям обіцяють надсилати повістки у Viber та Telegram: технічно все готово — оновлено

Знай.uа писав, юрист відповів, чи випустять чоловіків за кордон після закінчення війни: є важливий нюанс