Вчені з'ясували, що чоловік втратив кінцівки в результаті важкої травми на зразок серйозного перелому.

Про це повідомляє Science Alert.

Вчені університету "Сапієнца" в Римі виявили останки чоловіка, який жив приблизно в VI столітті н.е., з протезом у вигляді ножа на одній з його рук. Про це йдеться в статті, опублікованій в Journal of Anthropological Sciences.

Скелет був виявлений в лангобардского некрополі на півночі Італії, що датується VI-VIII століттями. Він належав чоловікові 40-50 років, а його кисть і частина передпліччя правої руки були ампутовані. Вчені з'ясували, що він позбувся руки в результаті важкої травми на зразок серйозного перелому через невдале падіння.

На ліктьовій і променевій кістках були знайдені сліди впливу протеза на тіло, включаючи кісткову мозоль і шпору. Також на наявність протеза вказував знос зубів, що виник, імовірно, через затягування ременів, що утримують замінник руки. Були також виявлені залишки шкіри, що служила матеріалом для кріплення.

На скелеті лежало лезо. На думку дослідників, це деталь протеза, так як у інших скелетів в некрополі зброю завжди лежало збоку від тіла.

Популярні новини зараз
Пенсійний вік та "мінімалка" в Європі та Україні - порівняння: де умови для літніх людей кращі Любителів цигарок та горілочки чекають великі зміни: "стріляти" три гривні доведеться з терміналом Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все" До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

Варто відзначити, що група палеонтологів в британському селі Лилсток під час розкопок знайшли останки найбільшої вимерлої рептилії. Вченим вдалося виявити щелепну кістку, що належить превеликий ихтиозавру.

Фахівці сподіваються, що це далеко не останній знайдений ними скелет стародавнього ящера.

Останки найбільшої вимерлої тварини знайшли в 2016 році на узбережжі поселення Лилсток.Знайдений фрагмент вчені визначили, як кістку нижньої щелепи. Фахівці порівняли її із зразками інших іхтіозаврів.

Завдяки дослідженням було встановлено, що кістка належала нового виду іхтіозаврів, що жили більше 250 млн років тому.

Палеонтологи стверджують, що новий вид був крупніше своїх родичів на 25 відсотків. Його довжина могла бути дорівнює 26 метрів. За розмірами виявлений вид стародавньої рептилії можна зіставити з синім китом, який вважається найбільшою твариною на Землі.

В Одесі знайшли скелет під Потьомкінських сходами

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що рибаки виловили на узбережжі маленьких динозавриків.