Головний вчитель-коуч школи Кента (Jon Barker, headteacher of Hugh Christie Technology College in Tonbridge, Kent) говорить, що пізній початок покращує результати навчання та іспитів.

Про це зазначає Володимир Співаковський.

Одна школа змінила свій графік, щоб діти поспали довше.

Ось як вони все розподілили. По понеділках, вівторках і середах 14-18-річні учні починають заняття о 11:30, тому що дослідження показують, що мізки підлітків працюють краще, якщо вони встануть пізніше.

"Їх пунктуальність і відвідуваність покращилися, їх опитування та відповіді краще, тому що вони більш уважні, а темпи уроків стали набагато швидше", - говорить Баркер. А також покращилися поведінка і відвідуваність.

Однак по п'ятницях розклад змінилося. Справа в тому, що учні проголосували за те, щоб приходити в школу в більш звичні 8:30 ранку і закінчувати о 15:15. Чому?

Популярні новини зараз
Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років" Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Вони сказали, що п'ятничні вечори треба призначати для сім'ї і для вечірок.

А що ж в четвер? Щочетверга взагалі немає фіксованого розкладу. Учні можуть проводити приватні заняття вдома або в школі, займатися спортом, або навіть десь підробляти, набираючись досвіду.

"Приголомшливий шкільний день дає величезну гнучкість з графіком", - говорить Баркер. Дослідження в США і Оксфордському університеті показують, що мозок підлітків діє більш ефективно, якщо їм надається більше часу для сну.

У той час як в початковій школі заняття починаються о 8:30, близько 250 підлітків з шостого класу починають школу через три години, о 11.30 і закінчують о 5:30 вечора.

Батьки згодні, тому що їм зручніше. Вранці немає вічних проблем - розбудити, простежити, щоб були зроблені уроки й без батьків. Навпаки, учні добре опановують таймингом і самоменеджментом. Коли підлітки з'являються в школі о 11:30, вони менш сердиті, ніж раніше. У них більш позитивне ставлення.

... Що я думаю з цього приводу?

1. Таких експериментів в світі по шкільному розкладом стає все більше, значить, є затребуваність. Треба ж якось враховувати особливості жайворонків, сов і голубів.

Це раніше люди працювали на фабриках від дзвінка до дзвінка, або в поле від зорі до сутінків. А зараз світ переходить на фріланс і вміння оптимально розпоряджатися часом. Чому б не вчити цьому з дитинства?

2. Це не дуже влаштовує батьків, яким треба вранці на роботу. А також в тих 50% випадків, коли діти ще не дуже самоорганізованих. Ну, і є елементи несправедливості, коли частина школи (маленькі діти) навчаються з самого ранку, а ті, хто постарше - можуть ще поспати.

3. Втім, через 10 років частина шкільних занять буде взагалі переведена в онлайн, так що ця проблема взагалі може зникнути.

Освітня реформа: учням дозволили обирати дисципліни, а на бакалавра вчитимуть три роки

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчителька влаштувала сафарі на дитину.