Ужгородські вибори стають такими ж цікавими, як і попередні рази.

Вчора ТВК перервала своє засідання, не зареєструвавши партію “Рідний дім” і її кандидата Білака, а також “Партію твого міста”, які не належним чином оплатили свою участь в виборах, що є прямим порушенням закону. Згідно законодавчих вимог внесення застави можливо тільки з рахунку місцевої організації партії (за “Партію твого міста” це зробила фізична особа, а за партію “Рідний дім” — центральний орган партії).

ТВК взяла тайм-аут до 18.00 23 вересня і чекала роз’яснення Центральної виборчої комісії щодо цього питання. Про те, що вони порушили вимоги законодавства, вчора зрозуміли і члени “Партії твого міста”, серед яких радник міського голови Юрій Мандич, заступник міського голови Василь Гомонай, депутат міської ради з Проспекту Євгеній Прозор (відомий, як “Трактор”) — всі троє члени фракції “Відродження, ті вирішили не зупинятися і йти напролом.

За годину до засідання під приміщенням виборчої комісії вже зібралися близько 500 мешканців Радванки та проспекту Свободи, частина із яких, порушуючи закон, пройшла всередину приміщення комісії та заблокувала вихід з неї.

Популярні новини зараз

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Рада замовила на 4 млн м'ясних делікатесів, тонни овочів і "сканування" обличь

Від фуксії до вересневого неба: не пропустіть головні тренди осені-2021

Показати ще

Голова комісії в порушення законодавчих вимог таки розпочала засідання. Незважаючи на тиск, члени комісії проголосували проти реєстрації списку “Партії твого міста” на підставі надання невідповідних документів (9 голосів “за” при небхідних 10).

Тоді депутат Євген Прозор заявив, що “ми такой же украинский народ”, і почав вимагати повторного голосування. Ромські представники на вулиціпочали кричати “ГАНЬБА!”.

Голова комісії (від партії “Батьківщина”, яку пов’язують з міським головою Андріївим), порушила процедуру та під тиском “Трактора” поставила на повторне голосування реєстрацію списку “Партії твого міста”. Члени комісії не витримали такого тиску з боку ромів і тітушок і вже через хвилину винесли протилежне рішення, погодившись зареєструвати список “Партії твого міста” (12 голосів “за”).

Після засідання голова комісії журналістам визнала, що рішення було прийнято під тиском, що заблокували комісію.

Задоволений перемогою депутат Прозор вийшов на вулицю і повідомив вголос “рішення прийнято”. Після чого учасники мітингу заявили, що ідуть святкувати перемогу в район Радванки.

Частина членів комісій, зіславшись на те, що рішення було прийнято під тиском, покинули зал засідань. В той же час голова комісії продовжила засідання. Ще одним питанням на порядку денному було розгляд документів партії “Рідний дім” та її кандидата на міського голову Олександра Білака.

Під час першої частини засідання, яке відбувалося вчора, по ним також виникли питання щодо порушення вимоги по оплаті застави. Хоча в порядку денному воно було зафіксовано, все ж таки воно не було піднято. Голова комісії сказала, що вона віддала ці документи на доопрацювання партії “Рідний дім”.

Комісія не мала права так діяти згідно законодавства, тому незрозуміло, як тепер комісія має вийти з ситуації, а сама голова комісії тепер має якось обґрунтувати свої дії правоохоронцям.

Фактично сьогодні відбулись організовані масові заворушення з метою впливу на територіальну виборчу комісію і захоплення влади. Крім того, комісія прийняла від «Партії твого міста» фінансові документи без перевірки. Є всі підстави вважати, що дані документи були підроблені представниками партії — тобто ними вчинено ще один злочин з метою захоплення влади в місті в незаконний спосіб.

Побачимо, як оперативно відреагують правоохоронці на дані порушення.

Нагадаємо, що на виборах мера Києва 2020 з'явився новий лідер: хто посуне Кличка з насидженого місця.

Як повідомляв портал Знай.uа, конкурент Садового засвітив на камеру те, чого найбільше боїться мер Львова.

Також портал Знай.uа писав, що друг Кернеса Фукс розкрив інформацію про стан Кернеса, коронавірус підкосив мера.