Інфрачервоні камери розпізнають сп'янілу людину

IT-світ
13.05 01:05
918
0

Вчені створили програму, завдяки якій можна легко виявити, чи пила людина алкоголь, отримуючі дані з інфрачервоних камер.

Про це повідомляє видання "Новий регіон2".

Алкоголь, що міститься в міцних напоях, змушує кровоносні судини людини розширитися. Таке розширення збільшує кровообіг і наближає судини до поверхні шкіри, що робить обличчя гарячим і червоним.

Читайте також: "Розумна" тарілка розрахує калорійність їжі (відео)

Ступінь почервоніння може зростати залежно від концентрації в організмі ферменту під назвою дегидрогеназ альдегіду, який бере участь в переробці алкоголю.

Для того, щоб навчити комп'ютер розпізнавати п'яних людей, дослідникам з Греції знадобилася допомога 41 добровольця. За допомогою інфрачервоної камери зробили знімки добровольців до і після того, як вони вжили по чотири склянки вина.

Прийнята доза алкоголю призвела до різного ступеня сп'яніння у різних людей, але концентрація алкоголю в крові у всіх була приблизно однакова і становила близько 0.05 проміле. Після цього зробили інфрачервоний знімок облич людей.

Всі зібрані дані завантажили у штучну нейронну мережу, яка перевіряла знімки тверезих та нетверезих людей піксель за пікселем. Аналіз показав, що найдостовірнішим індикатором вживання алкоголю є температура чола і носа людини.

На основі цих даних побудували комп'ютерний алгоритм, який із 90-процентною точністю виявляють людину, яка випила навіть трохи алкоголю.

Для аналізу системі не потрібно знати дані цієї ж людини у тверезому стані.

За допомогою винайденої програми поліцейські зможуть проводити дистанційний огляд водіїв, підозрюваних у водінні автомобіля в нетверезому стані.

А якщо систему інтегрувати у промисловий контролер або бортовий комп'ютер автомобіля, п'яна людина не зможе почати рух або стати біля пульта управління потенційно небезпечного технологічного обладнання.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори