Інфрачервоні камери розпізнають сп'янілу людину

поділитись

0

312

Якщо систему інтегрувати у промисловий контролер або бортовий комп'ютер автомобіля, п'яна людина не зможе почати рух

Вчені створили програму, завдяки якій можна легко виявити, чи пила людина алкоголь, отримуючі дані з інфрачервоних камер.

Про це повідомляє видання "Новий регіон2".

Алкоголь, що міститься в міцних напоях, змушує кровоносні судини людини розширитися. Таке розширення збільшує кровообіг і наближає судини до поверхні шкіри, що робить обличчя гарячим і червоним.

Читайте також: "Розумна" тарілка розрахує калорійність їжі (відео)

Ступінь почервоніння може зростати залежно від концентрації в організмі ферменту під назвою дегидрогеназ альдегіду, який бере участь в переробці алкоголю.

Для того, щоб навчити комп'ютер розпізнавати п'яних людей, дослідникам з Греції знадобилася допомога 41 добровольця. За допомогою інфрачервоної камери зробили знімки добровольців до і після того, як вони вжили по чотири склянки вина.

Прийнята доза алкоголю призвела до різного ступеня сп'яніння у різних людей, але концентрація алкоголю в крові у всіх була приблизно однакова і становила близько 0.05 проміле. Після цього зробили інфрачервоний знімок облич людей.

Всі зібрані дані завантажили у штучну нейронну мережу, яка перевіряла знімки тверезих та нетверезих людей піксель за пікселем. Аналіз показав, що найдостовірнішим індикатором вживання алкоголю є температура чола і носа людини.

На основі цих даних побудували комп'ютерний алгоритм, який із 90-процентною точністю виявляють людину, яка випила навіть трохи алкоголю.

Для аналізу системі не потрібно знати дані цієї ж людини у тверезому стані.

За допомогою винайденої програми поліцейські зможуть проводити дистанційний огляд водіїв, підозрюваних у водінні автомобіля в нетверезому стані.

А якщо систему інтегрувати у промисловий контролер або бортовий комп'ютер автомобіля, п'яна людина не зможе почати рух або стати біля пульта управління потенційно небезпечного технологічного обладнання.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Вперше в історії створено гібридний дрон
0
0
19:31 20.07.2017
Віртуальна реальність стрімко входить у наше життя.
0
0
18:30 20.07.2017
Парк оснастили новими технологіями для захисту
0
0
18:00 20.07.2017
Новий гаджет допоможе доглядати за вихованцем, якщо господаря немає вдома
0
0
17:34 20.07.2017
Можливість віртуально побувати у будь-якому куточку світу стала реальною
0
0
17:00 20.07.2017