Вчені створили програму, завдяки якій можна легко виявити, чи пила людина алкоголь, отримуючі дані з інфрачервоних камер.

Про це повідомляє видання "Новий регіон2".

Алкоголь, що міститься в міцних напоях, змушує кровоносні судини людини розширитися. Таке розширення збільшує кровообіг і наближає судини до поверхні шкіри, що робить обличчя гарячим і червоним.

Читайте також: "Розумна" тарілка розрахує калорійність їжі (відео)

Ступінь почервоніння може зростати залежно від концентрації в організмі ферменту під назвою дегидрогеназ альдегіду, який бере участь в переробці алкоголю.

Популярні новини зараз
З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Для того, щоб навчити комп'ютер розпізнавати п'яних людей, дослідникам з Греції знадобилася допомога 41 добровольця. За допомогою інфрачервоної камери зробили знімки добровольців до і після того, як вони вжили по чотири склянки вина.

Прийнята доза алкоголю призвела до різного ступеня сп'яніння у різних людей, але концентрація алкоголю в крові у всіх була приблизно однакова і становила близько 0.05 проміле. Після цього зробили інфрачервоний знімок облич людей.

Всі зібрані дані завантажили у штучну нейронну мережу, яка перевіряла знімки тверезих та нетверезих людей піксель за пікселем. Аналіз показав, що найдостовірнішим індикатором вживання алкоголю є температура чола і носа людини.

На основі цих даних побудували комп'ютерний алгоритм, який із 90-процентною точністю виявляють людину, яка випила навіть трохи алкоголю.

Для аналізу системі не потрібно знати дані цієї ж людини у тверезому стані.

За допомогою винайденої програми поліцейські зможуть проводити дистанційний огляд водіїв, підозрюваних у водінні автомобіля в нетверезому стані.

А якщо систему інтегрувати у промисловий контролер або бортовий комп'ютер автомобіля, п'яна людина не зможе почати рух або стати біля пульта управління потенційно небезпечного технологічного обладнання.