Якщо ви отримуєте повідомлення про можливе тимчасове обмеження права керувати автомобілем, важливо розуміти, як це може вплинути на ваше життя і що робити в таких ситуаціях.

В Україні набирає чинності нова практика, пов'язана з керуванням транспортними засобами в умовах мобілізації. Юристи розібрали, що відбувається, якщо суд вирішує тимчасово позбавити вас права керувати автомобілем, і як це можна оскаржити.

Посвідчення водія, скріншот: YouTube
Посвідчення водія, скріншот: YouTube

ТЦК подає до суду, щоб обмежити ваше право керування транспортним засобом. Це робиться протягом 30 днів із моменту, коли виникли підстави для такого позову. Суд вирішує, чи буде відкрито справу протягом 5 днів після отримання заяви.

Коли справа відкрита, суд розглядає її у письмовій формі протягом 30 днів, але може провести засідання, якщо це потрібно. Якщо суд вирішить обмежити ваші права, це зроблять на певний термін, доки не виконайте або не скасуйте вимогу.

Популярні новини зараз
Небезпечна хвороба повертається: через травму пальця хлопчик потрапив до інтенсивної терапії В Україні хочуть створити армію, якій не треба буде воювати: "Ти не скажеш, що біг до іншої країни" Путін оголосив про масштабне збільшення чисельності армії Всього 300 гривень: українці отримають смішну "подачку" на комуналку
Показати ще

Штрафи для водіїв, ілюстративне фото
Штрафи для водіїв, ілюстративне фото

Ви можете оскаржити рішення суду протягом 15 днів після оголошення, але це не зупинить виконання рішення. Виконавча служба передає рішення до Нацполіції, щоб тимчасово обмежити вашу можливість керувати автомобілем під час мобілізації.

Якщо після цього ви все одно будете керувати транспортом, це вважатиметься адміністративним правопорушенням.

Нагадаємо, на багато не розраховуйте: яку відстрочку отримають чоловіки через перелом

Раніше ми писали, не пройшов бойову підготовку, а вже відправляють на фронт: як за законом вийти із ситуації

Крім того, Знай.ua повідомляв, що українцям, які не оновили дані, наказали приготувати гаманці: скоро підуть шалені штрафи