Киянам, які не платять за водопостачання та водовідведення варто бути обережнішими: "Київводоканал" почав перекривати боржника каналізацію. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зокрема, індивідуальне відключення випусків каналізації вже було зроблено на вул.Градській та вул. Бальзака в районі Троєщини.

"Для розблокування каналізації потрібно погасити борг перед "Київводоканалом", а також оплатити послугу підключення до каналізації. Орієнтовна вартість такої послуги — 2 тис. гривень", — підкреслюють у компанії.

Борг киян за послуги водопостачання та водовідведення станом на 31 травня становить 427 млн. гривень.

Популярні новини зараз
Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

"Тим, хто має заборгованість, "Київводоканал" завжди йде назустріч та у разі необхідності пропонує укласти договір реструктуризації, яку можна оформити в одному з Центрів обслуговування споживачів (ЦОС), або в будь-якому з численних центрів комунального сервісу (ЦКС) ", — йдеться в повідомленні.

В "Київводоканал" також підкреслили, що в майбутньому можуть вжити заходів, за якими боржників можуть повністю відключати від своїх послуг.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у Києві в наступному році зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання і водовідведення. За даними "Київводоканалу", в середньому вартість підвищиться на 49,6%.

Пояснюють такий крок зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, розміру ренти, а також збільшенням амортизаційних відрахувань, подорожчанням ремонтів основних засобів.

Директор департаменту економіки і фінансів "Київводоканалу" Ірина Кирилюк зазначила, що розрахунковий тариф на послуги водопостачання та водовідведення, за підрахунками, зміниться в середньому на 49,6% і складе 23 грн 17 коп.

Припускають, що якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

В Україні, згідно з підрахунками Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) поки що утримується або не рівень витрат на оплату комунальних послуг. Розрахунок фахівці зробили на основі виключно серед доходів по країні.

Як виявилося, ми витрачаємо на послуги ЖКГ приблизно 40%, а це виходить мінімум 1,6 рази вище середньоєвропейського показника. У той же час Україна - на останньому місці в рейтингу середньої заробітної плати і пенсії.

В Україні, згідно з підрахунками Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) поки що утримується або не рівень витрат на оплату комунальних послуг. Розрахунок фахівці зробили на основі виключно серед доходів по країні.

Середній рівень витрат на оплату послуг ЖКГ в країнах Європи - близько 25%. Найвищий рівень комунальних платежів в Данії - 28%, найнижчий на Мальті - 11%. Протягом останніх 13 років рахунки за комунальні послуги у нашій країні виросли більш ніж 26 разів. Приміром, у 2004 році витрати українців на ЖКГ були найнижчі в Європі, і склали всього 3-4% від рівня доходів.