Вартість проїзду у київських маршрутках підвищать на початку березня. Про це повідомляють "Вести" із посиланням на директора фірми "Політех-авто Б" Миколу Бацана.

"Тариф, я думаю, виросте на 1-2 гривні. Це пов'язано з подорожанням дизпалива, ціна на яке з початку осені піднялася майже на 15%. Але до кінця лютого возити будемо за старими цінами", - зазначив він.
Підвищення цін у столичних маршрутках викликало бурхливу реакцію у громадськості.

"При зростанні цін на паливо на 15% піднімати проїзд можна максимум на 2-3%, що при середній ціні проїзду в 6 гривень становить максимум 18 копійок. Ціна квитка складається не тільки з вартості палива, але і орендних ставок на машини, зарплати, яку, мабуть, не збираються підвищувати. Цей бізнес і так надприбутковий, куди ще підвищувати тариф? Якщо "приватники" збільшать ціну, то від цього виграє комунальний транспорт. Якщо ж і комунальники піднімуть тарифи, то в плані попиту нічого не зміниться, адже альтернативи не буде. Пасажирам буде вигідніше добиратися на попутках або таксі. Уже зараз групи по чотири людини скидаються по ті ж 15-20 грн ", - сказав голова громадської організації "Розвиток інфраструктури" Станіслав Гвоздиков.
"Зараз ціни на паливо більш-менш стабілізувалися, долар не росте. До того ж наші основні клієнти точно не стали багатшими. Але окремі перевізники, в чиїх тарифах не був закладений стрибок цін на бензин, на гривню-дві вартість проїзду напевно підвищать. Якщо в приміських маршрутках помітно підняти тарифи, наприклад, на 30%, як в Києві, вони можуть спорожніти", - відзначив виконавчий директор Асоціації автоперевізників Київської області Олексій Павленко.

"Якщо перевізники домовляться між собою і піднімуть тариф, КМДА нічого проти них зробити не зможе. А запропонувати киянам альтернативу у вигляді комунального транспорту Києва поки не може", - сказали в департаменті транспорту КМДА.

"Довгі маршрути, де палива витрачається більше, можуть підвищити і на 2-3 грн", - сказав один з перевізників.

Популярні новини зараз
Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", перетнути український кордон стане вдвічі дорожче.