На Київщині поліція припинила діяльність злочинної колекторської фірми.

Про це повідомляє KyivOperativ.

Працівники слідчого управління Головного управління поліції Київщини спільно з прокуратурою області та Службою безпеки України затримали членів організованої групи, які незаконно діяли на території Києва та столичної області.

Встановлено, що зловмисники з метою збагачення і уникнення кримінальної відповідальності зареєстрували в Києві товариство з обмеженою відповідальністю.

Дана фінансова установа скуповувала борги, збільшуючи їх в десятки раз. Після чого працівники цієї фірми незаконно вимагали у людей повернути гроші.

Аби "вибити" борги, зловмисники діяли жорстко: телефонували боржникам, їхнім родичам, сусідам, колегам, погрожуючи їм фізичною розправою та викраденням.

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

Вимагачами виявилися п'ятеро осіб, віком від 29 до 33 років, серед них дві дівчини.

Учасникам організованої групи повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України, санкція статті передбачає позбавлення волі строком від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Варто відзначити, що українські банки частенько користуються послугами колекторів. Однак у нас в країні відсутнє відповідне законодавство, й такі послуги не підконтрольні юридичному врегулюванню.

Банки наймають "тітушок", щоб вибити заборгованість зі злісних неплатників.

Боржники називають це рекетом, банки – пошуком справедливості. Скільки коштує найняти "рекетирів в законі" та як їм протидіяти сказано в сюжеті одного з українських телеканалів.

Журналісти навели приклад історії киянки Олександри та її рідних, які бояться виходити з дому. Після одного дзвінка її спокійне життя перетворилося на справжнє пекло.

Їй та її доньці погрожують за кредит, який взяв її дядько, з яким вона давно не спілкується. Вона не підписувала жодних документів та не підтверджувала його особистість під час оформлення кредиту.

За оцінкою експертів, за 2017 рік в позики приватні та корпоративні клієнти взяли близько трильйона гривень, і це тільки в офіційних установах. А скільки заборгували один одному – важко уявити.

За законом, повертати борги повинна Державна виконавча служба після рішення суду. Але до суду найчастіше не доходить: борги вибивають колектори.

"Фактично це юристи або не юристи, які здійснюють діяльність зі стягнення боргів, але у позасудовому порядку та без надання їм від держави делегованих функцій примусу", – пояснив директор департаменту Виконавчої служби Олексій Воробйов.

Фактично, йдеться про позасудові розправи. Втім, це не зупиняє колекторів, їх все більше і вони все частіше діють проти всіх правил.

"В Україні статус колекторів юридично не визначено, спеціального закону немає", – підкреслив юрист Дмитро Головко.

Але нерідко жертвами стають люди, які нікому нічого не винні. Однак це мало цікавить колекторів, для них головне – "вибити гроші будь-якою ціною". При цьому, говорити офіційно про свій нелегальний бізнес колектори не наважуються.

За кредит перед банком, озброєні колектори намагалися втопити жінку

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що бики-колектори почали виселяти українців з власних будинків.