Щоб не втратити можливість залучати нові кредити на зовнішніх ринках, Україна повинна виплачувати боргові зобов'язання.

Як повідомляє ZN.UA, про це заявив Сиріл Муллер - віце-президент Світового банку. Він упевнений, що в країни достатньо ресурсів, аби впоратися із заборгованостями в найближчі декілька років. "Уже є план фінансування, який допоможе вам це зробити. Ви не залишитеся один на один з "борговою "проблемою", - сказав він.Муллер також детально описав важливі складові плану по виплатах: "Але вкрай важливі дві складові цього плану. По-перше, мова йде про оптимізацію управління державним боргом, яка дозволить уникнути в майбутньому ситуації, яка склалася зараз, коли більшість виплат припали на досить короткий період. Боргові виплати треба планувати заздалегідь. По-друге, Україні важливо зберегти доступ до фінансування не тільки Світового банку і МВФ, але і на зовнішніх ринках запозичень. А залучати кошти, щоб фінансувати поточні борги, доведеться. Для того щоб була можливість отримати нові кредити, міжнародні джерела фінансування повинні бути впевнені в тому, що українська економіка розвиватиметься".

Щоб все працювало злагоджено і ефективно, український уряд повинен підготувати таку економічну програму, яка відповідала б очікуванням міжнародних кредиторів.

Популярні новини зараз

Потужний вибух на хімзаводі загрожує світу, спалахнуло все: нагадує Чорнобиль

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

Показати ще


"Борги потрібно віддавати. Це хороший сигнал для кредиторів і можливість отримати нове фінансування. Але, залучаючи нові кредити, треба бути дуже обережними. І, звичайно, необхідно зважено підходити до сум запозичень. Не потрібно накопичувати борги, тому що в майбутньому частина доходів держави піде на їхні виплати, тому займати треба, усвідомлюючи, що зростання державного боргу - це не менший ризик, ніж відмова від обслуговування боргів", - підкреслив Муллер.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Нацбанку зізналися, які фінустанови виявилися на грані.