Киянам та гостям столиці найближчим часом запропонують пошукати у місті "бронзове" сухе варення. Саме йому у місті, слідом за каштаном та котлетою по-київськи, встановили міні-пам’ятник.

Як пише "Преса України", Юлія Бевзенко повідомила, що туристи та жителі Києва можуть побачити четвертий символ української столиці, увіковічнений у бронзі. Мова йде про сухе варення.

"У 14-17 столітті в кожному будинку столиці варили київське сухе варення. Можливо, вже зараз не всі знають, що це таке взагалі. Сьогодні ми знаємо цей продукт під словом «цукати». Історики можуть підтвердити, що раніше наше варення везли з Києва в якості сувеніра. Ми не відразу погодили такий символ тому, що дійсно мало хто про нього зараз щось знає. Всі попередні символи - каштан, київський торт, котлета - це те, що на поверхні. Але це ж далеко не все", - пише відома столична блогерка.Знайти скульптуру можна на вул. Андріївський узвіз, 2Д, на Подолі. Створив її відомий скульптор Марк Галенко. Як знаємо, бронзові скульптури з’являтимуться у Києві в рамках проекту "Шукай", ініціатором якого є Юлія. Раніше вона зазначала, що всього у столиці з’явиться 12 міні-пам’ятників, пов'язаних з історією міста.

Популярні новини зараз
На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів У світі новий "коронавірус" - хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток За це відключать газ: українці ризикують втратити блакитне паливо
Показати ще

Раніше у Києві увіковічнили котлету по-київськи, каштан та київський торт. Бевзенко також наголошувала, що проект "Шукай" – це зовсім не рекламний хід.

"Хочу, щоб ви розуміли, що це не реклама конкретних ресторанів і не маркетингова прихована кампанія - це моє бажання і вміння донести до бізнесменів, навіщо їм встановлювати біля себе київську скульптурку", - відзначала вона.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Києві невідомі вандали жорстоко познущалися над пам'ятником відомої української поетеси. Це була значна пам'ятка культури та історії, що за весь час свого існування не тиражувалася і була в єдиному екземплярі.