Світ покинула перша виконавиця неймовірно символічної для України пісні "Гей,пливе кача по Тисині" Віра Баганис.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Depo.Закарпаття
Віра Баганис народилася 5 квітня 1937-го в смт Воловець у багатодітній родині. Музичні здібності успадкувала від батьків. У 16 років здобула перемогу на Закарпатському обласному конкурсі народної самодіяльності, у 23 – отримала диплом І ступеня на Республіканському огляді-конкурсі самодіяльного мистецтва України.
У 1961-му стала однією із солісток Державного заслуженого Закарпатського народного хору, де збагатила репертуар музичним фольклором краю. Глибокий альтовий тембр співачки у поєднанні з високою емоційністю дозволяли правдиво розкривати колізії музичних творів і пропускати їх через душу. Соло Віри Баганич втілювало трагедійність і глибокий психологізм, допомагало осягнути величну красу народного генія та незмінно справляло сильне враження на слухачів. Її життя було сповнене драматизму, високих здобутків і часом розчарувань, але Віра Степанівна невпинно продовжувала творити на різних музичних майданчиках краю та за кордоном, щоразу втішаючи шанувальників закарпатського народно-музичного мистецтва. Своєрідними візитівками її творчості були балади "Під дубиною, під зеленою" та "Гей, пливе кача по Тисині". Остання, віднайдена і збережена нею, перетворилася на важливий символ українства й у новій обробці стала в 2014-му народним реквіємом Небесній сотні.
Віра Баганич віднайшла рідкісні зразки закарпатського пісенного фольклору і зберегла їх для нащадків, сучасників і прийдешніх поколінь. Вічна їй пам'ять і наша шана.
Варто відзначити, що раніше важка хвороба забрала життя відомого українського науковця, академіка Національної академії наук України, доктора юридичних наук Валентина Мамутова.
"15 березня 2018 року на 91-му році пішов з життя академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, почесний директор Інституту Мамутов Валентин Карлович", – йдеться у повідомленні. "Валентин Карлович – людина з великим серцем, який з турботою ставився до колег, друзів і знайомих. Не було і жодної миті, коли б він не прислухався до тих проблем, з якими зверталися до нього не тільки вчені, а й практикуючі юристи, представники центральних та місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій", - розповідають колеги.
Професор очолював Інститут економіко-правових досліджень в Донецьку, а згодом став його почесним директором. Після початку війни на Донбасі інститут переїхав до Києва. Відзначимо, що Мамутов до останнього дня свого життя жив у Донецьку. Через важку хворобу родичі не змогли його перевезти на підконтрольну територію.
Піккардійська терція Небесна Сотня "Пливе кача по Тисині".
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що помер культовий український режисер.