Для киян збільшили пішохідну зону на столичному Подолі. Так, на Контрактовій площі у зв'язку з цим змінили схему транспортного руху, щоб знизити кількість заторів і поліпшити умови для пішоходів.

Про це розповів заступник голови столичної адміністрації Дмитро Давтян, передає прес-служба.

Він нагадав, що в 2017 році на Подолі почали перший етап реорганізації дорожнього руху, який полягав в тому, щоб створити пішохідну зону на Контрактовій площі і вулиці Сагайдачного.

"Зараз ми впроваджуємо другий етап - більш масштабний. Він передбачає не тільки розширення пішохідної зони, а й скорочення заторів на Подолі", - розповів Давтян.

Він зазначив, що з Контрактової площі зникнуть бетонні блоки, які огороджували транзитний проїзд перед центральним корпусом Києво-Могилянської академії, але перекриють заїзд на площу з вулиці Іллінської. Також залишиться (але буде відгороджений) транзитний проїзд по вулиці Григорія Сковороди. Таким чином, до пішохідній зоні буде приєднано комплекс Братського монастиря Києво-Могилянської академії.

Популярні новини зараз
Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям
Показати ще

Тепер транспорт, який раніше рухався перед Києво-Могилянською академією, їздитиме з іншого боку кварталу, вулицею Волоською, напрямок руху на якій змінюється на протилежний. На вулиці Набережно-Хрещатицькій планується зменшити затори завдяки перенесенню лівого повороту на Поділ з вулиці Спаської на вулицю Хорива.

З травня почалося активне перетворення Контрактової площі


Чиновник зазначив, що для організації нової схеми руху встановили 340 дорожніх знаків, побудували 2 світлофора і 6 модернізували. З вулиці Набережно-Хрещатицької на вулицю Хорива буде лівий поворот з двох смуг, який регулюватиметься світлофором. У той же час лівий поворот на вулицю Спаську закрили, щоб створити накопичувальну смугу для транспорту, який виконує лівий поворот і розворот з вулиці Набережно-Хрещатицької.

Лівий поворот з вулиці Верхній Вал на вулицю Межигірську відбуватиметься через вулиці Константинівську і Хорива, щоб скоротити довжину заторів на вулицях Верхній Вал та Глибочицькій у вечірні години пік. На вулиці Хорива між вулицями Межигірською та Костянтинівською встановили роздільники потоків, щоб вирішити проблему з припаркованими машинами.


За словами Давтяна, наступними етапами реорганізації руху на Подолі буде зміна напрямку вулиці Андріївської та проїзду Боричів узвіз - вулиця Набережно-Хрещатицька і Братська, щоб збільшити пропускну здатність Поштової площі. Також планується перенести кінцеву зупинку трамваїв з вулиці Спаській ближче до Контрактової площі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, які вулиці перекриють на травневі свята.