Як відомо, останнім часом жителів Києва хвилює питання, чи є вхід на столичні пляжі платним. З відповідним зверненням кияни стукають у міські служби.

У Києві почастішали випадки, коли мешканці міста звертаються з питанням, платні чи столичні пляжі.

Інформатор дізнався в прес-службі КП “Плесо”, яке завідує міськими пляжами про те, як же йдуть справи на сьогоднішній день.

На підприємстві повідомляють, що купання на пляжах є реалізацією громадянами права загального користування і не може бути платним (стаття 47 Водного кодексу України). Обмеження допускають локально тільки з метою охорони життя і здоров'я громадян, охорони навколишнього середовища. А встановлювати подібні обмеження можуть лише органи влади і місцевого самоврядування.

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Що стосується всіх офіційних міських пляжів, то вхід на них безкоштовний. Будь-які платні VIP-пляжі на території муніципальних місць відпочинку, де за вхід вимагають грошей, - поза законом. Якщо десь кияни побачать подібне, їм потрібно відразу ж викликати поліцію.

Стежать за пляжами Києва за бюджетні кошти, тому на них безкоштовні такі послуги: чергування рятувальників, робота медпункту, душові та питна вода (фонтанчики), громадська вбиральня.

При цьому варто пам'ятати, що на пляжі можуть працювати приватні підприємці, які оформили свою діяльність і підписали з містом договір. Платні послуги: оренда тапчанів, сезонна торгівля продуктами харчування та напоями.

До слова, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун не так давно спростувала міф про небезпеку кавунів через високу концентрацію нітратів, а також дала корисні поради українцям.

Про це пані Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Так, вона заявила, що нітрати в невеликих кількостях є не тільки в кавунах, але і в овочах і фруктах, у воді і навіть в організмі людини.

Як відомо, нітрати – це солі азотної кислоти. Здоровим людям не варто хвилюватися про проблеми з нітратами, так як в невеликих кількостях вони не завдають шкоди нашому організму. У той же час бувають випадки надмірного вживання цієї речовини. Тоді нітрати можуть накопичуватись у нашому організмі, перетворюючись на шкідливі нітрити.

При цьому Супрун підкреслила, що в кавунах міститься всього 60 мг/кг нітратів, в той час як в шпинаті, селері, буряках і листовій капусті в середньому 1-1,5 тис мг/кг. Найменше шкідливих солей містять цибуля, перець, баклажани і зелений горошок. Зазначається, що середня добова доза нітратів не повинна перевищувати 3,7 мг/кг.

Нагадаємо, "Оксамитовий сезон" тільки розпочався, а друга хвиля туристів вже чимдуж поспішає на сонячні пляжі за кордон. Всі сподіваються як завжди витратити найменше, а вражень отримати якнайбільше. Щоб не потрапити на гачок недобросовісних туроператорів, котрі масово пропонують "гарячі путівки" до Туреччини, Єгипту та інших популярних країн, варто запам'ятати кілька важливих правил.

Як повідомляв Знай.ua, сьогоднішнє літо вирізняється неймовірною спекою, тому улюбленим місцем відпочинку українців стали водойми, на пляжах яких можна трохи перепочити від задухи.

Також Знай.ua писав про те, що упродовж минулої доби, 6 серпня, на водоймах України загинуло 21 осіб, в тому числі п'ять дітей. Про це повідомляє прес-служба ДержНС.