У страйк-комітеті НМУ імені О.О. Богомольця повідомили, що у середу, 26 лютого, планується звільнення відстороненого від виконання обов’язків ректора вишу Катерини Амосової. Студентів та викладачів масово зганяють страйкувати.

Про це повідомили на їхній сторінці у Facebook.

Зазначається, що через це рішення страйковий комітет ухвалив рішення про мирний хід від Студмістечка до Міністерства охорони здоров'я.

"Хід розпочнеться о 20-00 і триватиме 2 години. Назад студентів відвезуть автобуси! За маршрутом будуть пункти обігріву. Для забезпечення масовості гуртожиток буде зачинений з 16-00 до 23-00", - написали у соцмережі.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Не залишилась байдужою до скандалу і в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Чиновниця назвала страйк "саботажем" та закликала припинити зривати навчальний процес у виші.

"Це не страйк студентів та викладачів - це саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ. Прошу не плутати два кардинально різні явища - самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів. Проблема не в комісії МОЗу, яка мала здійснити елементарну перевірку документації, а в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ. Студенти НМУ - вільні люди, які хочуть навчатися, й цьому підтвердженням є їхнє щире обурення кайданам на дверях до навчальних корпусів", - зазначила Супрун.

Також вона запевнила, що МОЗ не блокує виплати зарплат та стипендій студентам. А те, що ректора відсторонили , не є причиною затримки виплат, відповідними документами займуться проректори, які також мають право приймати відповідні рішення.

Нагадаємо, в українських медичних навчальних закладах 20 лютого відбулось тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Однак студенти університету імені Богомольця не мали змоги прости обов’язкове тестування. Як пояснило керівництво вишу, причиною стало те, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на іспит.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця змушує студентів і викладачів страйкувати.