Міністерство охорони здоров'я відсторонило ректора медуніверситета ім. Богомольця Катерину Амосову від обов'язків через зрив ліцензійного іспиту "Крок" для студентів-стоматологів третього курсу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро таке повідомляє прес-служба МОЗ.
У профільному міністерстві зазначили, що ліцензійна програма стартувала у всіх навчальних закладах вищої освіти, які готують медиків-стоматологів. Проте керівництво више не виконало свій обов'язок.
"Згідно з графіком, погодженим МОЗ України, 20 лютого 2018 року одночасно по всій країні в усіх закладах вищої освіти, які готують лікарів-стоматологів, мав відбутися ліцензійний інтегрований іспит "Крок 1. Стоматологія". Однак у зв'язку з відсутністю договору між Центром тестування, який є єдиною уповноваженою на проведення ліцензійних іспитів "Крок" організацією, та Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця, студенти третього курсу стоматологічного факультету НМУ були позбавлені можливості скласти обов'язковий для продовження навчання іспит", – зазначено на сайті відомства.
У міністерстві вважають, що НМУ, не уклавши відповідного договору з Центром тестування, тим самим зірвало проведення обов'язкового ліцензійного іспиту для студентів. У зв'язку з цим прийнято рішення відсторонити від виконання обов'язків ректора НМУ ім. О.О. Богомольця Катерину Амосову і директора Центру тестування МОЗ України Ірину Булах та створити комісію для розгляду цієї ситуації.
"Ми вважаємо цю ситуацію неприпустимою, адже її заручниками стали студенти, яких позбавили можливості вчасно здати обов'язковий іспит та продовжити своє навчання. МОЗ України інформуватиме про перебіг та результати роботи комісії", – йдеться у повідомленні.
Позиція Національного медичного університету
Водночас, ректор НМУ свою вину у зриві іспиту заперечує та стверджує, що керівництво навчального закладу зробило все можливе для його проведення
"НМУ своєчасно запропонував Центру тестування при МОЗ, який має виняткові повноваження з надання послуг з проведення ліцензійних інтегрованих іспитів, надати ці послуги в рамках, передбачених законодавством, для конкретного іспиту, вартість якого не передбачає проведення тендеру. Раніше ми вносили у проект бюджету нашого ВНЗ необхідну суму оплати цих послуг. Однак отриманий з МОЗ фінальний фінансовий документ цю графу не передбачав", – зазначено в заяві Амосової на сайті університету.
Позиція Центру тестування
За версією Центру тестування, керівництво НМУ порушило правила проведення процедур закупівлі, внаслідок чого відбувся зрив іспитів.
"Центр тестування інформує, що незважаючи на неодноразові усні і письмові звернення до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та надані обґрунтування, НМУ не зробив передбачених законодавством дій, які б дали змогу вчасно і в законний спосіб укласти договір із Центром тестування як нормативно визначеною єдиною організацією, що проводить ліцензійні інтегровані іспити "Крок", – йдеться на сайті центру.
Реакція Катерини Амосової
Катерина Амосова заявила, що її відсторонення – це "розправа" за відмову здійснити протиправні дії.
"Я добре розумію, що ставлячи під сумнів проведення іспиту за програмою "Крок 1. Стоматологія", окремі чиновники хочуть поставити під сумнів ефективність мого перебування на посаді керівника НМУ ім. О. Богомольця. Але я вкотре заявляю: нинішнє керівництво університету і надалі працюватиме винятково в рамках правового поля", – розповіла вона.
Мовляв, на неї тиснув заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, щоб вона розірвала безоплатну угоду, підписану попереднім ректором, і перейшла на оплату послуг центру тестування.
"Під час цих перемовин у присутності мого проректора і адвоката Лінчевський тиснув на мене. Казав, якщо я як ректор не підпишу розірвання безоплатної угоди і започаткування платної, то ця угода буде розірвана іншим ректором, – стверджує керівниця вишу. – Це був шантаж, що поки Амосова не розірве угоду про безоплатне тестування і не підпише договірну, студентам не видадуть сертифікатів і виставимо це так, що Амосова не виконує контрактних обов'язків.
Реакція Міністерства охорони здоров'я
Олександр Лінчевський стверджує, що Катерину Амосову відсторонили саме через зрив тестування.
"Корупція в медицині починається з корупції у медичному університеті. КРОК є чи не єдиним інструментом контролю медосвіти. З усіх медуніверситетів єдиний не забезпечив проведення іспиту", – сказав заступник міністра. За його словами, МОЗ неодноразово надсилало листи з рекомендаціями співпрацювати з центром тестування для укладення договорів щодо проведення ліцензованого інтегрованого іспиту.
Він також додав, що інформацію щодо порушення законодавства ще у трьох університетах уже передали до правоохоронних органів.
Медичний скандал: МОЗ звинуватили в смертях сотень тисяч людей.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що університет Богомольця залишився без ректора через смерть студентки.