Українці повстали проти київських забудовників і стали менше купувати житло. За минулий рік у столиці спромоглися продати всього 2350 квартир на первинному ринку і 3210 - на вторинному, що удвічі менше порівняно з показниками 2016 року. Про це повідомляє Liga.net.

Як пише видання, торішні показники продажів стали найгіршими за останні п'ять років. І просвіту на ринку житла найближчим часом не очікується. Найбільше втрат несуть забудовники, які почали будівництво в 2017 році. Житло в будинках, які вводились в експлуатацію в минулому році, з'явилося на ринку ще два-три роки тому, тому більша частина квартир в них розпродана.

"Ще п'ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва. Три роки тому не проданих після введення в експлуатацію квартир було близько 10%, сьогодні мова йде приблизно про 30%", - розповідає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

За його словами, населення краще жити не стало. Його купівельна спроможність у гривні залишилася на тому ж рівні, а в доларах істотно скоротилася. Та й кредити через високі іпотечні ставки (від 19 до 22% річних) і жорсткі вимоги до позичальників стали чимось недосяжним для людей.

Популярні новини зараз
Приємні знижки можуть обернутися великим розчаруванням: як супермаркети дурять покупців Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача
Показати ще

А ось самі столичні забудовники особливо не переймаються такими негативними тенденціями на ринку і продовжують зводити висотки. За підсумками 9 місяців 2017 року в столиці велися продажі на 268 об'єктах, що на 25% більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року, говориться в дослідженні City Development Solutions.

Всього на 1 жовтня минулого року в Києві продавалося 66 тисяч квартир За підрахунками аналітиків при нинішній ситуації на ринку, сплавити це житло можна за 28 років.

Раніше портал "Знай.ua" показував, в якому особняку живе Луценка і як він відпочиває зі своєю собакою.