В українській столиці зафіксували дуже високий рівень забруднення кисню. Всьому виною метеорологічні умови, які сприяють накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі повітря. Це загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям, аж до летального результату.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в повідомленні прес-центру Державної служби з надзвичайних ситуацій, передає Рoliteka.
"За даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського, рівень забруднення діоксидом азоту досяг 5-6 середньодобових ГДК (гранично допустима концентрація), в районах площ Бессарабської і Деміївської; Оболонського проспекту; вулиці Довженка і проспекту Перемоги", - пишуть рятувальники.
Фахівці пояснюють, що такий стан справ спровокувала погода, зокрема аномальна спека. Так, згідно з прогнозом, з 3 серпня ситуація піде на поправку.
Відзначимо, що азот - газоподібна речовина, яка не має ні запаху, ні смаку. Отруєння нею дуже складно діагностувати вчасно, але слід звернути увагу на такі симптоми: підвищені веселощі, порушення пам'яті, галюцинації, кашель, біль у грудній клітці, голові, слабкість, апатія. Згодом симптоми можуть трохи ослабнути, але потім знову посиляться разом з незначним підвищенням температури тіла, шкіра набуває синього відтінку, розвивається набряк легенів, порушення дихання, людина може відчувати напади задухи.
У разі отруєння людині відразу потрібно забезпечити доступ до свіжого повітря і звернутися до медиків. Лікарі дають потерпілому вдихати карбоген, можуть зробити ін'єкцію глюкози.
Нагадаємо, що з дитинства ви напевно чули про захворювання "краснуха". Однак багато хто так і не знають, які симптоми супроводжують цього недугу.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", за 2018 рік в Україні вже третій чоловік помирає від дифтерії.
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що відомий лікар Євген Комаровський розповів про найбільш важливі моменти в вакцинації проти дифтерії.