З моменту відкриття мережі громадського велопрокату, яку презентували 15 серпня, пройшло 2 тижні. За цей час організаторам вже не раз вдалося зіткнутися із нахабством – відламана підніжка, перетягування байків на узбіччя та кидання у місцях, далеких від спеціально облаштованих парковок. Втім, це все "дрібниці", порівняно із тим, що сталося на Річному вокзалі, де невідомі варвари спеціально пошкодили та втопили у Дніпрі прокатний велосипед. Знай.ua дізнавалися подробиць цього кричущого випадку.

Четвірка вандалів: особистість двох кияни вже встановили  

"На полювання" вандали вийшли близько 7:00 ранку на причалі №10 Річного порту. Усі їхні дії було записано на місцеві камери відео спостереження, де добре видно чотирьох підлітків – на вигляд їм від 18 до 22 років.

Взявши байк з велопарковки, вони понесли у напрямку Дніпра. А спускаючись до води, мародери кілька разів кидали його на сходи. Після цього велобайк був викинутий з пірсу до річки.

Posted by Oleksii Kushka on Wednesday, 29 August 2018

На відео добре видно учасників вандалізму – це троє хлопців та дівчина. Короткий опис кожного разом із фото організатори розмістили на офіційній сторінці у Фейсбуці.

"Примат" №1 - "Кучерявий": хлопець, зламана ліва рука, фіксуюча пов'язка, кучеряве середньої довжини волосся, зріст вище середнього, був одягнений у темну футболку, джинси, кеди.

"Примат" №2 - "Набитий": хлопець, ліве та праве передпліччя та права нога на задній частині голінки татуювання, коротке волося, зріст середній. Був одягнений у темну бейсболку, темну футболку, світлі шорти та білі кросівки.

"Примат" №3 - "Рубаха": хлопець, середній зріст, коротке волося, підбрите біля скроні. Був одягнений у світлу сорочку на випуск, закатані рукава, світло-сині штані, темні кросівки.

Особа №4 - Дівчина, волосся середньої довжини, зачиска типу "Каре", червона сукня, червона сумка, білі сандалії.

"За свідченнями небайдужих людей, які намагались затримати цих осіб, ці примати були або на підпитку, або під впливом речовин", – розповідає організатор громадського велопрокату Nextbike Олексій Кушка.

Врятувати втоплений байк так і не вдалося – він пішов на дно Дніпра.

Реакція киян

Цей випадок миттєво викликав чималий резонанс у соцмережах.

За кілька годин були залишені сотні коментарів обурення та здійснено понад 1 тисячу перепостів данної історії.

Варто відзначити і перші "плоди" – підписникам мережі муніципального велопрокату вдалося знайти у соцмережах трьох порушників.

Відомо, що це - Артур, Микита, Анастасія. 

Невідомим поки що залишається "Рубаха-хлопець". 

За інформацію – сезонний абонемент у подарунок

Одразу ж після витівки вандалів організатори прокату звернулися до поліції.

"Вчора я написав відповідну заяву до поліції Подільського райвідділу. Порушники мають виплатити компенсацію не менше 15 тисяч гривень, що дорівнює вартості велобайку. Яку саме статтю їм інкримінуватимуть поки що невідомо, але, за словами поліцейського, у разі якщо вони не віддадуть кошти,їм загрожує до 5 років тюрми. Сьогодні ми маємо зустрітися із слідчим – я передам фото- та відео-докази", – зауважує громадського велопрокату Nextbike Олексій Кушка.

Організатори просять усіх небайдужих допомогти у пошуках вандалів. За достовірну інформацію пропонується винагорода – сезонний абонемент на поїздки велобайком.