Група фотографів із великого агентства Reuters оприлюднила знімки зі святкування Вербної неділі в Києві 1 квітня.

Віруючі зібралися біля Михайлівського Золотоверхого монастиря, куди принесли гілочки верби. Вони символізують пальмові гілки, якими вітали вхід Ісуса до Єрусалиму напередодні розп'яття.

Священики ж, у свою чергу, окропили вірних свяченою водою.

Кадр з місця

Популярні новини зараз
За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Переможець "Танці зі зірками" Женя Кот разом із дружиною потрапили в аварію: "Викинуло в канаву, колесо майже вирвало" Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків Українцям дозволили не платити за доставку газу: стосується не всіх
Показати ще

Кадр з місця

Кадр з місця

Нагадаємо, Вербна неділя, або Вхід Господній до Єрусалиму – одне з головних християнських свят, яке відзначають у неділю, що передує Великодню, тобто у шосту неділю Великого посту.

У 2018 році Вербна неділя припадає на 1 квітня. Цей день присвячено урочистому в'їзду Ісуса Христа до Єрусалиму, описаному у всіх чотирьох Євангеліях.

Крім того, за тиждень до Великодня, теж у неділю, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту житла, сімейного благополуччя і здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім до Єрусалиму, Вербною неділею, "шутковим" або "квитним" і відносять до дванадцяти головних християнських свят.

Вербна неділя – перше велике весняне свято, яке заявляє про пробудження природи, дає старт останньому тижню перед Великоднем – Пристрасному, Великому або Білому, останній тиждень Великого посту, а головне – вселяє надію на перемогу життя над смертю, свято весни, добра і миру. Це - перехідне церковне свято, пов'язане з Великоднем.

Як і в будь-яке велике церковне свято, у Вербну неділю рекомендується утриматися від важкої домашньої роботи, від побутових турбот, у тому числі від прання, прибирання, будівельних робіт, шиття та іншого.

Проте цього дня добре садити або пересаджували кімнатні квіти. Наші предки були впевнені, що ці рослини принесуть багатство і благополуччя. За ними старанно доглядали, адже якщо квітка протягом місяця після Вербної неділі зів'яне - будеш жити в бідності. Особливу увагу приділяли товстолистим рослинам, наприклад, грошовому дереву.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", є найкращі вітання в світле свято.