Столичний забудовник залишив без житла захисників скверу, де незаконно будують автозаправну станцію на вулиці Ревуцького, 8.

Як пише "Інформатор", у квітні цього року у Дарницькому районі Києва знову розгорівся конфлікт довкола спірної забудови.

Забудовник хоче побудувати там багатопаливну АЗС на ділянці поблизу житлових будинків, дитячих садочків, шкіл та озера.

Заправку почали будувати ще 2016-го року на підставі Дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Місцеві ж вимагають припинити спірне будівництво. Люди наполягають на тому, що відповідно до законів України, при плануванні та забудові територій мають враховуватися інтереси громадян.

Популярні новини зараз
За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників
Показати ще

Відповідно до Державних будівельних норм заправки у населених пунктах слід розміщувати на відокремлених від житлових кварталів земельних ділянках, з врахуванням загальних потреб населеного пункту залежно від кількості автомобілів у ньому, інтенсивності руху, споживчого попиту.

Забороняється розміщувати АЗС на пішохідних вулицях та проїздах всередині кварталів.

Аналогічні правила розміщення АЗС вказані також у Державних санітарних правилах охорони атмосферного повітря населених місць.

Проте незважаючи на рекомендацію Київської міської ради розірвати договір оренди між забудовником та міськрадою, припинити будівництво й надати вказаній земельній ділянці статус скверу, компанія-орендар ТОВ "Гуель Парк" продовжила спорудження АЗС.

"Гуель Парк" заснувала "Компанія з управління активами "Актив", а кінцевими власниками є Анатолій Гурський, Іван Коцьо, Ігор Таранський та Богдан Куспісь, зареєстровані у Львові. Директор компанії – Валентин Богданенко.

Громадські протести довкола спірної землі продовжується уже понад рік. Окрім блокування будівництва кияни пишуть звернення до компетентних органів: міського голови, департаменту транспортної інфраструктури, департаменту архітектури, Нацполіції, ДСНС, санітарної служби. Проте відповідей на ці звернення так і не послідувало.

Натомість, проти активістів у Святошинському районному суді відкрили провадження. Директор "Гуель Парк" заявив, що їхній підрядник "Вінницька будівельна компанія" зазнала збитків через протести місцевих. У компанії назвали суму у майже 1,5 млн гривень

Адвокат компанії у своєму позові вимагав арештувати нерухомість (квартири) чотирьох мешканців житлового будинку на Ревуцького, 8.

23 травня суд задовольнив позов "Гуель Парк" і відкрити цивільне провадження проти чотирьох мешканців будинку. Перше засідання у справі щодо Ірини Гуділіної, Юлії Перегуди, Сергія Машовця та Евеліни Лосєвої заплановано на 20 листопада 2017 року.

Три квартири вже заарештували, а їх власникам погрожують та вимагають "сидіти вдома й не висуватися".

Окрім впливу через суди, представники компанії-забудовника тиснуть на активістів через цивільних осіб. 17 травня невідомі намагалися прорватися до оселі одного з ініціаторів протесту.

Дарницька ОПГ (Організована Позняківська Громада) у дії... Дарничани налаштовані рішуче. Сьогоднішні події Ревуцького 8, частина 4.

Posted by Vladislav Bondarenko on Thursday, 8 June 2017

8 червня під час нової сутички між мешканцями мікрорайону та будівельниками з'ясувалося, що прораб АЗС виконує доручення керівництва "Гуель Парк" знімати на камеру акції протестувальників.

Як писав раніше "Знай.ua", у свояка російського прем'єра Дмитра Медведєва забрали 100 га землі під Києвом.