За останні декілька днів, коли почали бурхливо теплішати і танути, в Києві на проблемних схилах різко виріс ризик зсувів. Співробітники мерії повідомляють, що найкритичніший стан справ близько Батиєвої гори, де може обвалитися досить велика ділянка схилу, а це може потягти за собою масштабні руйнування і, можливо, жертви.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Загрозливу ситуацію з обвалом зафіксовано в районі Батиєвої гори, на перетині вулиць Локомотивої і Кучмин Яр (раніше Краснодонська) в Солом'янському районі. "Зсувний процес почався на цій ділянці через водонасичення грунтів талими водами, і поки він триває, є загроза повного руйнування дорожнього полотна та інженерних комунікацій", - розповіли в міській адміністрації, передає "Сегодня".
Щоб запобігти активізації зсувних процесів, розроблено проектну документацію протизсувних робіт. Схил на Батиєвій горі об'ємом в 0,7 га обіцяють зміцнити за два місяці і 15,9 млн грн.
Зараз цю ділянку обгороджений забором. Місцеві жителі кажуть, що схил постійно рухається, і побоюються, що, якщо не зроблять оперативних дій, трапиться ПП.
"Ситуація на цій ділянці погіршилася. Цей об'єкт входить до переліку найбільш небезпечних схилів, а таких у місті понад десяти. На Батиєвій горі щороку проводяться протизсувні роботи, щоб не відбулося масштабної надзвичайної події", - пояснює Юлія Грамотна, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.
"На Батиєвій горі протизсувні роботи почалися в минулому році, і частину вже зроблено. Ситуація з зсувами погіршується під час танення снігу", - пояснює головний гідрогеолог КП "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт" (СУППР) Василь Боковий.
"У Києві більше ста об'єктів, які потребують проведення протизсувних робіт різного ступеня складності. Моніторинг ситуації триває постійно. Ми контролюємо стан кожного об'єкта", - пояснили в СУППР.
У мерії пояснюють, що для деяких аварійних об'єктів зараз проводяться експертизи та готуються проекти щодо виконання протизсувних робіт. Проблемні схили - Паркова дорога, Андріївський узвіз, урочище Гончарі-Кожум'яки, схил біля озера Глінка.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що десятки тисяч людей опинилися без даху над головою через вулканічну лаву, яка поглинула цілі острови.